Bayanlar hayatı paylaşıyor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

+2
Olivenoil
Admin
6 posters

2 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 2 Empty Geri: 74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 5:30 pm

Olivenoil demiş ki:Evet kızlar anacıklarım dünkü makarna reçel ile sabit kalmamı protesto yiyişimden sonra bu sabah gene aynıydım 70,400 

Kilo almadığıma sevindim doğrusuda, çakılı kaldım ayol Smile
Neyse sabredip regl sonrasına bakcaz artık demek ki Smile ( bu arada hala reglden haber yok beklemedeyim )

Am 25 saatlik açlıkdan sonra, 
Koca bir tabak dolusu ama nerdeyse çift kişilik o derece çokdu yani Smile 
Dolma , yaprak sarması ( kıymalı ve bulgurluydu ) yoğurtla birlikde
Az bir parça tavuk ama pek azdı sırf masaya koydum alınmasın ondan da alayım dedim Smile
1 tane erik, 5 tane medine hurması
Salatada vardı ehh ondanda otlandım.

Seda kız gördüğün gibi toplam bir günlüğü tek seferde lüplettim anam az maz yemiyorum yanii Smile 

Şu regl şişliği olayı olmasa neticeleri net görsem süper olacakdı ya nedelim.. Ben alışdım buna ya yeter diyene kadar gitsin bakalım ne olacak Smile ıntermittend Fasting beslenmeye giriyor benim yaptıgım.. Az daha zorlasam su orucu grubuna giricek o derece Smile
Olsun ay ye ye afiyet olsun diğer türlü sıkıntı olur diye tahmin ediyorum 
Yine bir öğün yiyeceksin anladığım kadarıyla...
Aslında Bi beslenme şekli vardı ya adını tam hatırlamıyorum günün sadece 8 saatlik diliminde yemek yiyorsun ve istediğin herşeyi yiyorsun abartmadan tabi onu yapsak diyorum 
Örneğin öğlen 1 de kahvaltı etsek akşam 8 E kadar yiyeceksin diğer saatler sadece sıvı sen de biliyorsun ya
metebatur
metebatur

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 2 Empty Geri: 74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 5:49 pm

İşde Intermittend Fasting beslenme onun adı canım Smile
Benimkide ona giriyor. Akşam 8 değilde ne kadar erkene çekersen o kadar iyi sabah kahvaltın geç olacaksa akşam 8 de olabilir ya da geç yatılıyorsa.. Ben evet bugünde tek öğün yapıcam inş. Alışdım artık kız acıkmıyorum bile sadece bazen canım çekiyor Smile sıvı serbest tabi çay bitki çayı kahve bol bol içiyorum hele dün nerdeyse 5 litre su içmişimdir içim yandı durdu sanki balık yemişim gibi Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 6:01 pm

P90x Classics yapıyorum ben.. Lean bayanlara uygun diye okumuşdum ama ağırlık çalışması yada kas geliştirme çalışması bu kadar yoğun değil diye okumuşluğum var denemedim ama canım.. 

Kaslar canım istersen 100 kilo ol olışuyor ama belirmesi sorun oluyor üzerini yağlar kapladığından .. Yoksa yağ ile kasın alakası yok aslında ikiside ayrı ayrı kendi kafalarına göre takılıyorlar Smile yoksa yağ olan vücutta kas olmaz diye bişey yok.. Sadece kasların belirmesi görünmesi ve zayıflamak için önce yağları eritin diyorlar.. Ayy bazen bu spor konularıda insanın aklını karıştırmıyor değil ha Smile

Yağlyken kaslanmayın derler ya hep , yağlar sonra zor erir derler buda pek mantıklı gelmiyor aslında .. Hocana bi sor bakalım kı işin gerçeği neymiş .. Yağlı kaslanan birinin yağlarını eritmesi zor mu oluyormuş gerçekden.. Bir de kas mı üste yağ mı üste kalıyor kıı ben onu hep merak ediyorum. Bana kas altta yağ üstte geliyor hep de doğrusu o mu onuda bir sor canım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Muruvet Çarş. Ağus. 03, 2016 6:18 pm

Olivenoil demiş ki:
Muruvet demiş ki:Slm cnm tamam şifreyi hallettim
Çok sevindim halletmene canım yeniden burdasın çok şükür Smile
Mailde de yazdım ama başınız sağolsun Allah size ve yakınlarına sabırlar versin canım. 
Yoğun musun hala Muruvetim ?
Allah razı olsun canim evet yoğunluk var ara ara yazarım yine

Muruvet

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 8:30 pm

Olivenoil demiş ki:P90x Classics yapıyorum ben.. Lean bayanlara uygun diye okumuşdum ama ağırlık çalışması yada kas geliştirme çalışması bu kadar yoğun değil diye okumuşluğum var denemedim ama canım.. 

Kaslar canım istersen 100 kilo ol olışuyor ama belirmesi sorun oluyor üzerini yağlar kapladığından .. Yoksa yağ ile kasın alakası yok aslında ikiside ayrı ayrı kendi kafalarına göre takılıyorlar Smile yoksa yağ olan vücutta kas olmaz diye bişey yok.. Sadece kasların belirmesi görünmesi ve zayıflamak için önce yağları eritin diyorlar.. Ayy bazen bu spor konularıda insanın aklını karıştırmıyor değil ha Smile

Yağlyken kaslanmayın derler ya hep , yağlar sonra zor erir derler buda pek mantıklı gelmiyor aslında .. Hocana bi sor bakalım kı işin gerçeği neymiş .. Yağlı kaslanan birinin yağlarını eritmesi zor mu oluyormuş gerçekden.. Bir de kas mı üste yağ mı üste kalıyor kıı ben onu hep merak ediyorum. Bana kas altta yağ üstte geliyor hep de doğrusu o mu onuda bir sor canım Smile
Tamam yarın Bi sorayım bunları ben de hep merak ediyordum...
Birde hoca göbek eritmede en etkili hareketin plank olduğunu söyledi... 60 Sn ile başlayıp 5 dk a kadar adım adım çıkılması gerekiyormuş...
Mekiktwn çok çok daha etkili Dedi 
Her gün evde yapın bakalım göbek kalıyor mu Dedi
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 10:00 pm

Ayy evet ya plank mekikden etkili diyorlar bende yapmıyorum hiç p90x de de yok.. Aslında yapmak lazım denesek mi Smile

Bakalım hocan ne cevap verecek , merak ediyorum..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 10:02 pm

Muruvet demiş ki:
Olivenoil demiş ki:
Muruvet demiş ki:Slm cnm tamam şifreyi hallettim
Çok sevindim halletmene canım yeniden burdasın çok şükür Smile
Mailde de yazdım ama başınız sağolsun Allah size ve yakınlarına sabırlar versin canım. 
Yoğun musun hala Muruvetim ?
Allah razı olsun canim evet yoğunluk var ara ara yazarım yine
Allah kolaylık versin Muruvetciğim.. Yazamaz oldun Kk' ya da canım , Halenurda yoğun az yazıyor, Vildan' da gelsede toplaşsanız artık kız inşallah Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 10:14 pm

Bu arada reglim geldi, şişlik ve ödemler daha da artar gayrı..
Ayşegül tatile çıkdı benim regl olyındaki kodlamam kızımla aramızda ( namaz kılamıyoruz ya, Ayşeğül tatile çıkdı diyorum ben Smile)
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Çarş. Ağus. 03, 2016 11:21 pm

Bugünde çok iyi şeyler yediğim söylenemz misafr falan vardı yine yoğnluk bugn menü paylşmaycm.50dk yürüyş +30 dk egzersz yaptm 2 kupa yeşil çay içtim amaaa ne yapsam faydasz sabah tartılacam artı olduğuma eminim:) 
Şimdilik misafir ve misafrlik görünmüyo ufuklarda:) bu aralar sporuma ağırlık verecem 17 kiloyu sarkmadan vermemim bir numaralı sebebi spor çünkü. Son zamanlarda çook boşladm bebişimi:) 

Aslı abla aynı kiloda kalmakta bi marifet artıdan iyidir yani.

Muruvet ablam gelmene sevndm halletmişsin şifreyi iyi bari..
Bu arada cansuda bugn paylaşm yapmamş
 Sedacım plank al göbek için de etkilimi acaba?

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 12:40 am

Halenurcuğum bundan sonra dengelersin canım. Sporunuda yapmışsın en azından yediklerinin bir kısmını yakmışsındır canım. Sporunu aksatma canım sporun verdiği sıkılık mükemmel bunu sende zaten biliyorsun kuzum.

Evet canım aynı kiloda kalmak da iyide, insan eksi görmeyince motivasyonu kırılıyor, birde kaç gündür tek öğün yapıyorum etkilerini aşikar göremeyince insanın şevki kırılıyor, ama çok şükür genede bırakmadım, alıştım heralde gözüm dönmüyor.. Biliyorum ki ertesi gün istediklerimi bol bol yiyebilcem Smile ayy bide kilo alırmışım ben böyle yaparken aman Allah korusun Smile
Yarına bende artı bekliyorum regl şişliği bide bulgurlu bol dolma sarmadan sonra diyorum ama bakalım Smile 

Seda da cevap yazar sana ama plank hareketi alt göbeğede etki eder tabii canım bana göre.. Denemende fayda var. Bende yapsam aslında sporun arkasına iyi olacak..

Evet ya Cansu bugün yazmadı, olumsuz birşey yokdur inşallah ..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 12:43 am

P90x 1 ay 3. Hafta 6. Gün programı KENPO X tamamdır.. Kick boks çalışmasıydı kollar ve bacaklar müthiş çalışdı. Kalori saatim başda tutukluk yaptı, o yüzden çıkardım ama geçen hafta 510 kal harcamışım.. Üç aşağı beş yukarı aynı kalorileri harcıyorum.. Bugünde yaklaşık öyledir..

Yarın dinlenme günüm Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Cansuderici Perş. Ağus. 04, 2016 11:20 am

Günaydın kızlar
Dün kızkardeşime gitmişdik erkenden gece geç döndük yazamadım. Kusura bakmayın. Dün eksiydim ama bugün artılardayım dün fazla kaçırdım mantı kısır kadayıp dolması derken 95,90 ı gördüm tekrar..
Bugün spora yüklenmem lazım.
Komsum 84 e düşdü nerdeyse, başda hızlı veriliyor gerçii ama sağlam yappıypr benimde hızlanmam gerek. Bıgün proteinle beslenicem bende. Halenır ve Aslı siz iyi sonuclar alıyordunuz. Bende deneyim ne olcak göreyim Smile
Cansuderici
Cansuderici

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 11:25 am

Ayy ben Bi sürü şey yazdım nereye gitti ya
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 1:37 pm

Neyse baştan yazayım 
Aslıcım sorularını bizzat sordum hocaya. Yağlar gitmeden kaslanma gibi bir şey söz konusu değilmiş böyle birşey mümkün değil diyor. Yani ben spor yapıyorum yediklerime çok dikkat etmiyorum örneğin yağlarım duracak kas yapacam diye birşey yok Dedi ve güldü kadın bana:x
Bende dedim ki internette falan görüyoruz adamlar göbekliyken baklava yapmışlar bu Nasıl oluyor dedim.. Onlar ek birşey alıyorlarmış l cartining falan değil ne dedi ya ha büyüme hormonu alıyorlarmış iğne şeklinde bu da iç organların büyümesine sebep oluyormus 
Bi tane iğne varmış madonna ve Ajda pekkanda kıllanıyormuş. Akşam yapıp yapıyormuşsun mesela sabah kalkıyormuşsun ki göbek bölgende yanma oluyormuşShocked hani o kat kat kaslar normal ağırlık kaldırmayla oluşacak şeyler değil dedi

Ben de Zaman'ında kullandım Dedi ben sordum da siz kullandınız mı diye o Zaman'lar yarışmalara hazırlamıyordum ben de kullanıyordum sakatlanınca bıraktım dedi

Yani işin özeti öyle bişey yokkkk hem yiyip ben gibi hem de sporumuzu yapabiliriz şekerler
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 2:10 pm

Cansuderici demiş ki:Günaydın kızlar
Dün kızkardeşime gitmişdik erkenden gece geç döndük yazamadım. Kusura bakmayın. Dün eksiydim ama bugün artılardayım dün fazla kaçırdım mantı kısır kadayıp dolması derken 95,90 ı gördüm tekrar..
Bugün spora yüklenmem lazım.
Komsum 84 e düşdü nerdeyse, başda hızlı veriliyor gerçii ama sağlam yappıypr benimde hızlanmam gerek. Bıgün proteinle beslenicem bende. Halenır ve Aslı siz iyi sonuclar alıyordunuz. Bende deneyim ne olcak göreyim Smile
Gezenti ya Smile gez kuzum gez yazın tadını çıkar Smile ama menülere dikkat Smile
Ödem toplamışsın canım besbelli.. Pro günü yap iki gün incelirsin ödemleri atarsın bol yeşilçeyda iç canım.
Komşunda hızlı çıkdı hee Smile hadi kız elini çabuk tut anam Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 2:20 pm

Canım metebatur demiş ki:Neyse baştan yazayım 
Aslıcım sorularını bizzat sordum hocaya. Yağlar gitmeden kaslanma gibi bir şey söz konusu değilmiş böyle birşey mümkün değil diyor. Yani ben spor yapıyorum yediklerime çok dikkat etmiyorum örneğin yağlarım duracak kas yapacam diye birşey yok Dedi ve güldü kadın bana:x
Bende dedim ki internette falan görüyoruz adamlar göbekliyken baklava yapmışlar bu Nasıl oluyor dedim.. Onlar ek birşey alıyorlarmış l cartining falan değil ne dedi ya ha büyüme hormonu alıyorlarmış iğne şeklinde bu da iç organların büyümesine sebep oluyormus 
Bi tane iğne varmış madonna ve Ajda pekkanda kıllanıyormuş. Akşam yapıp yapıyormuşsun mesela sabah kalkıyormuşsun ki göbek bölgende yanma oluyormuşShocked hani o kat kat kaslar normal ağırlık kaldırmayla oluşacak şeyler değil dedi

Ben de Zaman'ında kullandım Dedi ben sordum da siz kullandınız mı diye o Zaman'lar yarışmalara hazırlamıyordum ben de kullanıyordum sakatlanınca bıraktım dedi

Yani işin özeti öyle bişey yokkkk hem yiyip ben gibi hem de sporumuzu yapabiliriz şekerler
Ayy Sedacığım ızun uzun yazmışsın bide yazdıklarım gitti demişsin buna rağmen tekrar yazmışsın , Allah razı olsun canım uğraştırdım seni.. 

Şaşırdım haa yağlıylen kas olmaz demesine.. Kas kolay kolay yapılan bişey değil zaten biliyorum da, yağ varken olmaması ilginç geldi..

O koca koca kaslı insanlar Steroid homon iğnesi oluyorlar onu biliyorum zaten pro tozu alıyorlar ekstradan onları biliyorumda yağları varken buna rağmen kas yapıyorlarsa, yağ varken kas olmaz mantığı bana ters geldi.. Neyse ya zaten öyle aşırı kaslı vücutları sevmiyorum ben göbekde sıkılık olsun zaten o sıkılık olunca kas çizgileri beliriyor çokdandır var zaten bende de ama incelip iyice sıkılaşması lazım.. Taş gibi olması lazım yani Smile nasıl olacaksa bu gidişle Smile

Biz diyetimize sporumuza devam edelim zayıflayınca zaten sporla sıkılaşıcazda inşallah.. Öyle hayvanımsı kaslarda gözümüzde gönlümüzde yok Smile

Bir arkadaşım vardı eşi sporcu ve o hormonlardan kullanıyormuş kaslı falanmış vücudu ama o hormonlar erkekliğini öldürüyormuş. Ayrılmışdı eşinden ben kendisini görmedim ama bahsetmişdi.. Steroid hormonu kullanacaklar özellikle uzun süre ( zaten genelde erkekler meraklı kullanmaya ) bunu göz önüne alsın derim.. Ne komik ama heybetli bir vücut var ama amasıda var Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 2:24 pm

Kozlar bugün 70,900 ile +500 lerdeyim anacıklarım ya bulgurların şişliği ya da reglin şişliği artık bilemiyorum. Ama moralimi bozmadım hiiçç Smile
Reglim bitene kadar kilo paylaşımı yapmıyım ben en iyisi yani artılardayken Smile eksiye geçersem zaten duramam yazarım kızlar Smile
Ama şuda var kendimi geçen haftaya göre incelmiş görüyorum , gözüm öyle görmek istediğinden değildir inşallah Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 2:28 pm

Yemek için biraz bekledim. Menüm dünküyle aynı olacak.. Kalan yemeklere dokunan olmadığından ben yiycem mecbur. Şunlara bak ya diyet yapan benim benim hergün değişik canımın çekdiğini yemem lazım ama evin kadını olmak böyle bişey işde atılmasın yazık olmasın mantığı çocucukluğumuzda annelerimiz tarafından öyle bir işlenmiş ki, tabağında yemek kalanları bile atılmasın diye mideye az indirmedik zamanında sanki midemize indirince iyi yapdık Smile

Neyse şükürsüzlük yapmıyım genede severek yiyeceğim.. Dolma ve tavuk yoğurt salata birlikteliği favori yemeklerimden zaten.. Tabuğu bitirmem lazım yarına atılır yoksa ..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 2:32 pm

Bayan olarak söylüyorum diyor örneğin bir sene boyunca düzenli ağırlık çalışsan diyor(kas yapmak için) %12-13 oranında yağ oluşur % 3-4 kas oluşur Dedi. Yani kas yapmak öyle kolay değil diyor uzun yıllar çalışma gerektiren birşey diyor ve vücut yağ oranı %10 altına düşmek lazımmış ki kaslar görünsün..

Spor yaparken kasların birbirine kenetlenir sıkılaşır kuvvetlenir ve bu da daha çok yağ takımına sebep olur diyor
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Muruvet Perş. Ağus. 04, 2016 3:47 pm

Verdiğin linkten girebildim Aslicigim

Muruvet

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 4:00 pm

metebatur demiş ki:Bayan olarak söylüyorum diyor örneğin bir sene boyunca düzenli ağırlık çalışsan diyor(kas yapmak için) %12-13 oranında yağ oluşur % 3-4 kas oluşur Dedi. Yani kas yapmak öyle kolay değil diyor uzun yıllar çalışma gerektiren birşey diyor ve vücut yağ oranı %10 altına düşmek lazımmış ki kaslar görünsün..

Spor yaparken kasların birbirine kenetlenir sıkılaşır kuvvetlenir ve bu da daha çok yağ takımına sebep olur diyor
Bir sene ağırlık çalışsak zaten taş oluruz anam, boşver o zaman kası ması Smile
Ayrıca şu an benim bacaklarım inanılmaz kaslandı taş gibiler, yağ oranı fazla olmadığından tabi hemen kaslar ortaya çıkdı Smile darısı üst bedenime Smile

Seninde son resimlerinde ve yazılarında bacak kasların için aynı şeyleri yazıyordun demi Sedacığım Smile yani bir sene daha spor yapınca üst bedenimizde düzene girer inşallah kız Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 4:06 pm

L
Muruvet demiş ki:Verdiğin linkten girebildim Aslicigim
Ayy iyi bari girebilmişsin canım.

Kk da Cankızın yazdıklarını okudumda bir koşu yanına gidesim geldi ya.. Kız şuna yazın öyle hemen iki gün tartıda artı çıkdı diye diyet bırakılır mı.. Yazın ona yesin yesin 100 kilo olsun o zaman bir iki kilo şişliği kilolarca yağ almaya tercih mi edecek cıkkcıkk.. Hergün veremiyoruz işde napalım vücut koruyor kendini.. Sabredicez bu işler sabır işi.. 
Daha dün burda bahsettim 2 yılda 65 kilo vermiş bir kozcağız 145 den şu an 79 a düşmüş .. Tek sırrım vazgememk sabretmekdi yazmış hatta.. Sabır sabır sabır yani tek iksir. Kız üstelik ayda yaklaşık 3 , 3 bucuk kilo vermiş bizim gibi haldır haldır verme çabasına girmemiş yani.. 

Çekin şu Cankızın kulağını azcıcık ya.. O en az 65 olmadan diyeti falan bıraktırmayın ona anam destek olun hadi Muruvet , Halenur canım yazın şu kıza bişeyler de kendine gelsin.. Gerçi yarına aklı başına gelir ama olsun genede biri yazınca insan daha iyi kendine geliyor..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 04, 2016 4:10 pm

Selamlar tşkler ablacm plankla ilgili soruma cvp verdiğin için. Sedaya sormştm hocaya sorar dye ama neyse ben cvbımı alamayınca netten araştrdım google amca sağolsun:)). Bugünden itibaren yapmaya başlıyorum inşlh. Kilo bildirimimi pazar günü yapcm hrrgn tartılmayı düşünmüyrm artık. .misafrler gdnce nekadar aldğmı merak edp tartldm bugn 88.8 çıktım gerçi reglimede 2-3 gn var neyse artık. Tartıya taklmaycm artık diyorm bakalım.akşm yedklermi yazarm.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 04, 2016 4:15 pm

Olivenoil demiş ki:L
Muruvet demiş ki:Verdiğin linkten girebildim Aslicigim
Ayy iyi bari girebilmişsin canım.

Kk da Cankızın yazdıklarını okudumda bir koşu yanına gidesim geldi ya.. Kız şuna yazın öyle hemen iki gün tartıda artı çıkdı diye diyet bırakılır mı.. Yazın ona yesin yesin 100 kilo olsun o zaman bir iki kilo şişliği kilolarca yağ almaya tercih mi edecek cıkkcıkk.. Hergün veremiyoruz işde napalım vücut koruyor kendini.. Sabredicez bu işler sabır işi.. 
Daha dün burda bahsettim 2 yılda 65 kilo vermiş bir kozcağız 145 den şu an 79 a düşmüş .. Tek sırrım vazgememk sabretmekdi yazmış hatta.. Sabır sabır sabır yani tek iksir. Kız üstelik ayda yaklaşık 3 , 3 bucuk kilo vermiş bizim gibi haldır haldır verme çabasına girmemiş yani.. 

Çekin şu Cankızın kulağını azcıcık ya.. O en az 65 olmadan diyeti falan bıraktırmayın ona anam destek olun hadi Muruvet , Halenur canım yazın şu kıza bişeyler de kendine gelsin.. Gerçi yarına aklı başına gelir ama olsun genede biri yazınca insan daha iyi kendine geliyor..
O bahsettiğin kızı iki hafta önce bende gördüm inanılmaz darısı başımıza inşlh ne diyelim.
Cankızı toplamaya çalışiym çalimasınada bende bu ara dağıldm sıkıldm bu sayılarda kalmaktan kim beni toplasın ablam:))

Hamzahalenur

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 4:16 pm

Hamzahalenur demiş ki:Selamlar tşkler ablacm plankla ilgili soruma cvp verdiğin için. Sedaya sormştm hocaya sorar dye ama neyse ben cvbımı alamayınca netten araştrdım google amca sağolsun:)). Bugünden itibaren yapmaya başlıyorum inşlh. Kilo bildirimimi pazar günü yapcm hrrgn tartılmayı düşünmüyrm artık. .misafrler gdnce nekadar aldğmı merak edp tartldm bugn 88.8 çıktım gerçi reglimede 2-3 gn var neyse artık. Tartıya taklmaycm artık diyorm bakalım.akşm yedklermi yazarm.
Kız ne yazdın bana ben görmedim hiç birşey Ayy kusura bakma ne sordun ki planla ilgili ben niye görmedim acep Shocked
metebatur
metebatur

2 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics