Bayanlar hayatı paylaşıyor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

+2
Olivenoil
Admin
6 posters

7 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 7 Empty Geri: 74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

Mesaj tarafından metebatur Paz Ağus. 14, 2016 3:26 pm

Allah razı olsun canım sağol...
Yarın gidebilirim inşallah spora özledim valla:(

Aslı sende de ne ödem varmış ya bir günde 1.4 kg Nasıl farketmiş öyle...
Bende de çok olur ama senin ki kadar değil hiç birşeyden anlamazsam aynaya bakınca yüzümden yine anlıyorum
Ben seneler önce bir kür yapmıştım maden suyu yeşil çay limon üçlüsü 3 günde 3 kg vermiştim, işte ödem hepsi
metebatur
metebatur

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 7 Empty Geri: 74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

Mesaj tarafından Olivenoil Paz Ağus. 14, 2016 7:28 pm

Yarın gidince hocan bakalım senin ölçüleri alacak mı?

Ya sorma bende acayip ödem oluyor işde öyle ya , hala daha çok var hissediyorum ellerimden bileklerimden.. Bakalım yarına ne kadar gidecek..

Bugünkü menüm

Sabah yok

Öğlen 13' de

3 yumurta omlet
Peynir
12 zeytin
1 domates söğüş

Akşam 18' de
2 kase mercimek çorbası
Az salata
3,4 acı minik biber turşusu
1 tane muz

Gece acıkırsam az yoğurt ya da birkaç tane badem atarım ağzıma.. Malum çok geç yatıyorum.
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Paz Ağus. 14, 2016 7:58 pm

Sedacım geçmiş olsn canım benimkilerde birinin ateşi düşüyo ötekinin çıkıyo anlıyorum seni..

Ablam ödemine şaştm kaldm valla iyi bari kiloya dönmemiş menün süper yarın yine eksilerdesn inşallah.
Gel gelelim bana kızkardeşimdeydm öğlen
Menüm
17/5 saatlik açlıktan sonra 12 buçkta 3 kaşık yoğurt
Saat 3 te 4 dolma 5.6 sarma 2 börek 1 un kurabiyesi
Saat 6 40 ta bir kase çorb
7 itibaryle yemeği kapattm. Spor yaparsam yazarm. Perşmbe kilo bildrimi yapcm

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Paz Ağus. 14, 2016 8:56 pm

Halenırcuğum gayet güzel menün canım. IF' de zaten aşırı kısmayın deniyor. Tabii genede fazla abartmamak şartıyla.. Dolmalar fazla olmuş gibi görünsede nerdeyse tek öğün yapmış gibi olmuşsun canım.. Hadi bakalım perşembe günü inşallah güzel eksiler görürsün canım Smile

Evet canım bende ödem aşırı oluyor malesef. Bakalım yarın ne olacak.. Sporda yapmıyorum kaç gündür.. Başlamam lazım acilen Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Paz Ağus. 14, 2016 10:30 pm

Olivenoil demiş ki:Halenırcuğum gayet güzel menün canım. IF' de zaten aşırı kısmayın deniyor. Tabii genede fazla abartmamak şartıyla.. Dolmalar fazla olmuş gibi görünsede nerdeyse tek öğün yapmış gibi olmuşsun canım.. Hadi bakalım perşembe günü inşallah güzel eksiler görürsün canım Smile

Evet canım bende ödem aşırı oluyor malesef. Bakalım yarın ne olacak.. Sporda yapmıyorum kaç gündür.. Başlamam lazım acilen Smile
Ben abartmşm bence fazla olmş. Bu sabah ölçülerime baktm kilom aynıysad a kalça gbek ve gögüste 2 cm daha incelme var Smile hergün tartılmamakta iyi geldi bana tavsye ederm. Send biran önce başla sporuna ablam ghafif takıl şindilik ablam

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 15, 2016 12:06 am

Yok yok ya öyle fazla sayılmaz nerdeyse tek öğün yapmışsın kızum.
Ölçülerde incelmen harika canım.
Ben şu ödemlerden kırtulduğuma emin olana kadar hergün tartılırım da sonrasına bakarım artık canım. Bazen gerçekden motivasyonumuzu engelliyor, hergün tartılmak. Ama bu konuda hiç sabırlı olamadım malesef ki Smile
Sporumada yarın inşallah p90x3 yarım saatlik programla devam edicem, yaptığım p90x in hızlandırılmış versiyonu. İkinci ay olarak onunla devam etme niyetindeyim inşallah canım. Bir saat bazen birbıcuk saat gözümde büyüyyor şu aralar. Hiç değilse yarım saat sallana sallana yapacağıma hızlıca yarım saat yaparım olur biter inşallah Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 15, 2016 2:14 pm

Selam kozllar bugün kilom 72,900 dünden -700 ödem gitmiş gene.. Bundan sonra bu kadar gitmez heralde artık..

18,5 saatlik açlıkdan sonra 12:30 da kahvaltımı yaptım. Neler yediğimi akşama yazarım inşallah Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Ptsi Ağus. 15, 2016 7:36 pm

Menüm 17 buçukluk saatten sonra
12 buçukta bir kase yoğurt 4 tane el kadar çökelekli pide ve domates
Saat 3 te birtane eti cin:))
Son öğün iki haşlanmş yumurta( üstüne az zencefl zerdeçal pulbiber)birazda badem fındk ve yoğurt 19.00 da kapanışSmile
50dk. Yüryş+30 dk egzersz. 

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 15, 2016 9:26 pm

Halenurum gayet güzel gidiyorsun canımcıım Maşallah bol eksiler görürsün inşallah tatlım Smile sporunda harika son haftalarda gene..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 15, 2016 9:29 pm

Bugünkü menüm

Sabah yok

Öğlen 12:30 da ( 18,5 saat açlık sonrasında )
3 yumurtayla soğanlı omlet
Biraz peynir
5,6 zeytin
1,5 lavaş ( yarım yiyecekdim, ağzıma değince zor frenledim kendimi ya:)  )

Akşam 20' de
4 tavuk kanat ızgara
Bolca salata
2 yemek kaşığı şehriyeli pirinç pilavı

Salatanın tuzu epey belliydi umarım yarın artı görmem bu yüzden ..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 15, 2016 9:34 pm

Ayy kızlar bugün komik bişey oldu sizlede paylaşıyım Smile

Yemek yiyecekken tam bi bakdım parmağımda alyansım yok.. Salata çöpleriyle çöpe mi attım diye tüm çöpü aradım yokk yokk

Sonra salata yaparken kırmızı lahanayı limon ve tuzla ovmuşdum, bide salataya bakayım dedim.. Çatalla karıştırırken benim yüzük salatadan çıkdı Smile  Eşime sana evlilik teklifi yapacakdım süprizim bozuldu diyorum Smile

Yani alyansım daha düne kadar nerdeyse sıkıyordu , bugün yüzük parmağımdan düşüyor.. Orta parmağa takmam gerekiyor onada gıcık oluyorum..

Daha önceki yıllarda da gene diyet yaparken çiçek ekmişdim baktım yüzük yok ara ara sonradan çiçek ekerken mi düşdü acaba dedim bi bakdım çiçeğin toprağından çıkmışdı Smile bu ikinciye oluyor yani Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Ptsi Ağus. 15, 2016 9:39 pm

Seninde menün gayet iyiymiş ablam mAşallah.
Ödemine şaşıp kalıyorm vallahi yüzük parmağnda sıkarken orta parmağa takıyorsun hayret edici gerçkten. Durum böyle olunca yüzüğün kayboluşuda komik olmşSmile))

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 15, 2016 10:01 pm

Evet ya ben zaten ödemimi hemen yüzüğümden bide bileklerimi tutarım hep , kavrayabilme şeklime göre ödemimi anlıyorum.. Son bir hafta öncesinde de yüzüğüm düşüyordu zaten .. Hatta dışarı çıkarken orta parmağıma takıyordum.. Düşünce anlamıyorum bile o derece bol geliyordu. Bugün daha gecen haftaki kadar değil ama bol genede Smile

Yarın belki karabugday günü yapabilirim.. Sabah ki ruh halime göre artık bakalım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 16, 2016 1:59 am

Evet kızlar 4 günlük spora aradan sonra tekrar p90x3 yaeım saatlik P90X serisiyle 2. Ayıma başladım çok şükür Smile

Yarım saat olunca zaman hızlı geçiyor sıkmıyor.. İnşallah böyle devam edebilirim Smile 

Program gene p90x deki ilk gün gibi bol sınav, ağırlık ve barfiks çalışmalarıyla doluydu.. 120 civarı şınav çekebildim..

327 kalori harcadım.. P90x e göre az olsada maksat spora olan motivasyonuma yeniden kavuşmak ve hareket etmek metobolizmayı canlandırmak ve kaslarımı çalıştırmak tabikide Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 17, 2016 1:58 am

P90x3 MAAS 2. Ay 1 hafta 2. Gün ECCENTRIC LOWER 33 dk çalışma tamamdır. Ağırlıklarla daha çok bacak çalışmasıydı. Ağırlık işin işine girince zaten kol karın omuz gögüs hepsi çalışmış oluyor.. Temposu baya hızlı p90x e göre .. Umarım etkileride iyi olur.. Beslenmeyi düzene sokabilsem etkileri olacakda işde cozutuyorum hemen ..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 17, 2016 7:23 pm

Kızlar bugün ben tek öğün yaptım gene Smile
Öğlen 13 de yemeyi düşünüyordum.. 12:45 de acayip bir başağrısı geldi vurdum kafayı yattım Smile 
Kızlar birde ben uyuyunca kilo veriyorum ya Smile tüm gün uyusam mesela baya kilo vericem demek ki Smile 
Gece uykularımda ahh bir düzenli olsa belkide uyku düzenim bozuk ondan böyle vermekde zorlanıyorum. Aslında dikkat edince kesinlikle veriyorum ben hemde baya iyi veriyorumda işde kaçamak yapınca çok çok alıyorum sorunum orda Smile neyse konuyu dagıttım gene Smile 

İşde saat 15:30 gibi kalkdım namaz kıldım, iştahımda gitmişdi .. 16:30 da dolu bir tabak karabuğday pilavı ( bazıları kötü kokuyor falan yazmışlar ama hiç koku falan yok bence güzel, bulgur pilavı gibiydi ) yoğurtla birlikde yedim, nasılsa tek öğün yaparım bu saatten sonra diye iki tanede poğaçayı imdirdim mideye ( ayy çok da lezzetli olmuş normalde 5 tane rahat yerdim yani Smile  ) 

İstemeden böyle oldu bakalım yarın ne olacak Smile 

Öğlen yemek yemek yemeği geciktirmek hakikaten zayıflatıyor insanı .. Ama uyumazsam o değişikliği görmüyorum ben uyuyunca sabah ki kilomdan -500 çıkdım düşünün ya Smile şaka gibi ama giden ödemdir tabii Smile yağ da varsa içinde ne ala canlarım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 17, 2016 7:30 pm

Halenur bebeğim nirdesin kız gezmelerde misin anam gene Smile
Kız hakketen ha şu okullar açılsada bi millet evinde dursa ha Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Çarş. Ağus. 17, 2016 9:18 pm

Geldiim:))
Menüm
Saat 12.30 da iki yumurta bi tabak yoğurt 4-5 tane fındk badem iki kuru kaysı
Saat 4 te 4 çikolatasz gofret(canım tatlı istyrdu geçiştrdm bununla)
Büyük bitane haşlanmş patates limon skkıp yedim 
Saat 7 de bikase zencefil zerdeçal tarçınlı yoğurt. Bukadar:))
50 dk yüryş +30 dk egzersz
Bol suu..

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Çarş. Ağus. 17, 2016 9:21 pm

Ayy unuttum bide 1 şeftali çok azda üzüm yemiştim

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 17, 2016 11:27 pm

Halenurum bugün Maşallah diyim çok hafif menün kız Smile
Cumaya hepimizde eksi görelim inşallah canım. Cumaya kadar sıkı tutalım bakalım inşallah neler olacak görelim. 

Böyle haftalık tartı sanki daha iyi olacak gibi iki gün sıkıp cozutmamıza engel olacak gibi hadi hayırlısı inşallah Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Çarş. Ağus. 17, 2016 11:49 pm

Bencede haftalık iyi olacak ablam. Sende fazla bişi yememişsin tek öğn yapma bence sonra açılır yine iştahn allah korusun..
Bu cankız delirtecek beni oda tek öğn yapıyor o öğündede az yiyor sonra gece acıkıyor yiyiyor. Halbuki benm gibi çokta yemiyr ama tek öğüne alıştrdığı için metosu fazla bişi kabl etmiyr benim fkrmm.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 18, 2016 12:00 am

Yok sürekli tek öğün yapmıycam canım bugün öyle denk geldi Smile
Ama gecende reglime denk geldiğinden sonuclarından emin olamamışdım.. Sonra moral bozuklugu ve yemeye abanmayla kötü olmuşdu Smile

Cankız uzun zamandır tek öğün yapıyor .. Arada öğünlerini arttırıyor .. Ben gibi oda fazla yediği zaman hemen kilo mu artık ödem mi yapıyor vücudu.. Artık metobolizmamızı mı bozduk yoksa vücudumuz mu böyle bilemiycem.. Yok ya o bu hafta regl haftasında olması lazım çünkü benden sonra regl oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.. Onun şişliği vardır onda, yoksa gene başlar oda vermeye...
Vildan ' da gene vermiş Maşallah ama - kaç verdiğinide yazsın kız hergün madem yazıyor Smile bir önceki kilosunu hayırlamıyoruz ki anlıyalım Smile 
Kalkıp namaz kılıp yogamı yapıcam daha Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 18, 2016 12:19 am

Bir günde - 900 ?dü sanırım dün .Allah kabul etsin ablam ommmm yapacan daha kolay gelsin:))

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 18, 2016 12:23 am

Yok kız dün -1900 vermişdi . Bugün kilosunu yazmış ama - kaç bilmiyorum dünkü kilosuna bakıp hesaplamak lazım.. 3 günü geçerse brawo diycem gerçekden ..

Ya evet abdest aldım önce namaz sonra ommmm Smile)))
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 18, 2016 2:22 am

Yarım saatlik p90x3 yoga tamamdır.
P90x3 2. Ay 3. Gün.
Olivenoil
Olivenoil

7 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

- Similar topics