Bayanlar hayatı paylaşıyor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

+2
Olivenoil
Admin
6 posters

5 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 5 Empty Geri: 74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

Mesaj tarafından Olivenoil Paz Ağus. 07, 2016 10:08 pm

Pis boğaz ben duramadım gene yaptığım poğaçalardan 2 tane , börekden de 3 dilim lüpletrim.. Artık yarına toparlanırım inşallah.. İşde sık sık sonra böyle bir iki günde hepsini mahvet, sonrada ben niye zayıflıyamıyorum acaba.. 

Gecede yapacak yarına yetişecek bisürü işim var.. Sporumu bile es geçebilirim bugün.. Çok fenalardayım kızlar .. Tartıya hiç çıkmamam lazım nasıl olacaksa..
Olivenoil
Olivenoil

74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 5 Empty Geri: 74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim

Mesaj tarafından metebatur Paz Ağus. 07, 2016 10:45 pm

Yaa sen kendini niye bu kadar sıkıp kriz durumuna sokuyorsun ki
Ohooo ben her gün neler yiyorum ya ekmeği de artırdım sivas pideleri çörekleri götürüyorum hergün, ben napım bu durumda oturum ağlım mı?
Hem bir gün yedin diye onca günler niye boş gitsin anlamıyorum!!
Sen günlük kalori harcıyorsun diğer günler aç dolandın resmen bugün de yemişsin çok mu? Kendine haksızlık etme bence 
Bu arada spor hocam diyette 10 günde bi öğün diğer öğünler normal o o bir öğünde istediniz kadar karbonhidrat yiyip vücudu şaşırtmalısınız diyor
Günlerce aynı tip beslenme diyette duraksama yapıyormuş
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Paz Ağus. 07, 2016 11:21 pm

Şimdiye kadar bu denli kendimi horpaladığım olmamışdı hakikaten bugün resmen harp oldu içimde.. 8 gündür yaptıklarım boşa gitti duygusu ve hala eksiyi bırak birde artılara tırmanmak sizirlerimi zıplattı.. E bi işe yaradı mı oturup gene yedim gene yedim Suspect

Hocanın dediği gibi bazen şaşırtın bünyeyi diyorlar evet bakalım benimkide kesin şaşıracakda ibresini artıya çevirip şaşıracak muhtemelen gıcıkım çok ya Smile

Neyse artık bu haftalık serbest günüm olsun deyip kendimi sakinleştireyim bari stress de ödem yapıyormuş, birde oradan darbe yemiyim Smile 

Sağol kuzum iyi geldi yazdıkların.. Bende merak ediyorum yarın ki kalori harcama miktarını kız Smile anam sen 1000 kal falan devirirsin salonda şimdi Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 08, 2016 2:34 am

Evet kızlar bugün sporuma resmen sürünerek başladım.. Yapmasam suçlulukdan kendimi daha kötü hissedecekdim o yüzden işkence edercesine zorladım kendimi başlamak için .. İyide oldu ..

P90x 1. Ay 4. Hafta 3. Gün KENPO X bir saatlik Kick Boks çalışması tamamdır. Üzerimden bir yük kalkdı hakikaten..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 08, 2016 2:42 am

Görüyorum ki Abd, Almanya, İngiltere, Fransa , Hollanda hatta israil' den takip edenler var forumumuzu.. Süreklilik arzettiğine göre arkadaşlar sizlerde yazın da kalabalıklaşalım beya Smile öyle sadece okumakla kalmayın ne dersiniz Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Ptsi Ağus. 08, 2016 3:08 pm

Olivenoil demiş ki:Şimdiye kadar bu denli kendimi horpaladığım olmamışdı hakikaten bugün resmen harp oldu içimde.. 8 gündür yaptıklarım boşa gitti duygusu ve hala eksiyi bırak birde artılara tırmanmak sizirlerimi zıplattı.. E bi işe yaradı mı oturup gene yedim gene yedim Suspect

Hocanın dediği gibi bazen şaşırtın bünyeyi diyorlar evet bakalım benimkide kesin şaşıracakda ibresini artıya çevirip şaşıracak muhtemelen gıcıkım çok ya Smile

Neyse artık bu haftalık serbest günüm olsun deyip kendimi sakinleştireyim bari stress de ödem yapıyormuş, birde oradan darbe yemiyim Smile 

Sağol kuzum iyi geldi yazdıkların.. Bende merak ediyorum yarın ki kalori harcama miktarını kız Smile anam sen 1000 kal falan devirirsin salonda şimdi Smile
Yani ha şöyle o kadar tut tut yeme bir günde yemişsin ne olmuş yani onca gün aç kaldın vermediysen Bi gün yediğinle mi alacaksın?
Stres yaptıkça vücut kendini daha çok kasıyormuş dolayısıyla da veremiyorsun

Birde spor yaparken yağlarım gidiyor kilo veriyorum diye telkin etmek gerekiyormuş kendini
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Ptsi Ağus. 08, 2016 6:09 pm

Evet ya kasdıkca vucüt kendini kilitliyor strese gerek yok , biliyoruzda zaman zaman gözden kaçırıyoruz işde.. Bugün gayet relaxım canım, hatta umursamıyorum bile o kadar..

Bugün öğlene doğru 12  gibi 
2 poğaça
2 dilim börek yedim 
Gene ..

Akşama yememeyi düşünüyorum ama bozmazsam şayet bakalım Smile
Ne güzel alıştırmışdım kendimi yememeye şimdi başdan o düzene geçmek için mücadele vermek istiyor. Bu iştah acayip bişey ya anında yemeye alışıyor frenlemek zaman alıyor işde Smile en azından regl sonuna kadar devam edip neticelere bi bakmak istiyorum devam edebilirsem şayet.. Haftaya iş yoğunluğum olacak muhtemelen uyamam zaten..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 09, 2016 2:04 am

Akşam bizimkiler lahmacun yerde ben dururmuyum tabi 3 tane götürdüm.. İki gündür diyet miyet kalmadı.. Motivasyon yerlerde bende gene.. Yarın şöyle yapıcam böyle yapıcam diyemiyorum artık, çünkü uyamaz oldum aldığım kararlara..

P90x 1. Ay 4. Hafta 4. Gün X STReTch günüydü bıda ilk denediğim bir programdı ama hiç mi hiç sevmedim. Bildiğin soğuma hareketlerinden olusan , Tomynin bile mutsuz mutsuz yaptırdığı yapanlarında ruhsuz takıldığı sıkıcı bir programdı 40 dak ancak sabredebildim.. Gereksiz yere uzatılmışda uzatılmış.. Gram terlemedim zaten.. Bir saatin 40 dakikasında sonlandırdım.. Neyse ki her hafta olmayan bir program..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 10, 2016 12:44 am

P90x 1. Ay 4 . Hafta 5. Gün CORE SYNERGISTICS 1 saat yer hareketleri çalışması tamamdır. Bu haftaki programlar oldukca sıkıcı , biraz dinlenme amaçlı yapılmış..

Beslenme olarak iki gündür hatta 3 gün denebilir , serbest takılıyorum.. Eşim de şaşırıyor durumuma ne oldu diyetine ya diyor. Bende bırakdım diyet falan yapmıyorum diyorum.. Yapma ama ölçülü git diyor.. Kolaydı canısı.. Kolaysa kendisi gitsin .. Gerçekden bunaldım artık diyet modundan, motive olana kadar böyle takılcam yeter uleyynn !! Bende can taşıyom Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 10, 2016 1:01 pm

Olivenoil demiş ki:P90x 1. Ay 4 . Hafta 5. Gün CORE SYNERGISTICS 1 saat yer hareketleri çalışması tamamdır. Bu haftaki programlar oldukca sıkıcı , biraz dinlenme amaçlı yapılmış..

Beslenme olarak iki gündür hatta 3 gün denebilir , serbest takılıyorum.. Eşim de şaşırıyor durumuma ne oldu diyetine ya diyor. Bende bırakdım diyet falan yapmıyorum diyorum.. Yapma ama ölçülü git diyor.. Kolaydı canısı.. Kolaysa kendisi gitsin .. Gerçekden bunaldım artık diyet modundan, motive olana kadar böyle takılcam yeter uleyynn !! Bende can taşıyom Smile
Hahahahaa Smile)))) aynen katılıyorum canım nereye kadar ne zamana kadar böreksiz tatlısız yaşanır ki elbet Bi yerde pes edicektin ben diyet mantığını oldu bitti sevmiyorum zaten 
En güzeli herşeyden ama ölçülü dengeleyerek ve Zaman'ında yoksa ne tek öğünle yaşanır ne de sadece tavuk yumurta yenerek...
Ha birde benim açımdan en önemlisi akşam yattığında aç olacaksın 4-5 saat önceden yemeği keseceksin ve öğün araları uzak olacak!!
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 10, 2016 6:28 pm

Bende işde ya herro ya merro durumları oluyor hale koskoca kadın olarakdan ölçülü gidebilmeyi başaramıyorum Smile az bir kaçamağı bile affetmiyor benim bünye anam Smile

Sen ne zaman tartılacaksın Sedacığım vermişsindir muhtemelen kız tartıl bakalım bi.. Ben senden bile fazla gelebilirim muhtemelen Smile ama  umursamıyorum artık ya, azcık gözü gönlü doysun şu bedenimin . Hiç suçluluk falanda duymadan yiyorum da yiyorrum. Hem metoyuda hızlandırmış olurum azcık kimbilir. Kız yüzüme gözüme bir renk canlılık geldi anam.. İyice rengim falan kaçmışdı..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 11, 2016 12:27 am

P90x birinci ayım bugün tamamlandı, yarım saat Yoga yaptım. Yarın dinlenme günüm inş Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 11, 2016 10:54 am

Slm kızlar dbakırdan döndüm dün akşam. Bavul bışaltma elbise yerlştrme kirlileri makinaya atma banyo derken yorgn düştm yazamadm. Orada diyet adına bişi bırakmadm. Lahmacnlar dolmalar börekler pilavlar pastalar... bu sabah 90 ı görürm diye umuyrdm 88.0 çıktım demekki neymiş azcık rahat takılmak gerekiyrmş benim kilom takılmştı. Ama reglinde faydası olmş olabilir acaip bi sökülme var. Bugnden itibaren yine sporuma dönecem. Bugn temzliğm var halam gelck kısr yapcm kızkardeşimin çocuklarıda bende. Taşıncak evini yıkıyr çockları bana bıraktı.

Kızlar siz naslsnz gördüğüm kadaryla heerkes rahat takılmş. Bu arada ıf beslenme şeklini düşünüyorum kendimi hazr hissettiğimde başlicam araştrdım biraz mantıklı geldi bakiyim artık.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 11, 2016 4:12 pm

Halenur Canım hoşgeldin kız , özledim inan tatlım, sevindim gelmene Smile
Nasıl geçdi kontrolleri çocukların inş herşey iyidir canım.

Aslında hemen öyle çok kilolar almıyoruz ödem ve şişlikler kilo gibi görünüyor biz paniğe kapılıyoruz.. Biraz ara vermek fazla ızatmadan aslında bazen iyi geliyor.. Bu haftaya 86 lara düşersin inş canım.

Bende okumuşsundur, diyete ara verdim pazar gününden beri serbest takılıyorum.. Hafta sonuna kadar böyle takılcam galiba Smile
Sonra inşallah sıkı tutmaya gene başlarım, bakalım Smile

IF yöntemi bencede güzel bir yöntem.. Saat kaçdan kaça beslenme düşünüyorsun.. Seda da bu yöntemi yapıyor şimdi.. Öğlen 12- 13 arası yiyor ilk yemeğini akşam 19 da bitiriyor. Sporda harcadığı kalorilerde Maşallah yani.. Kilosunu merak ediyorum onunda çok.. 

Muruvet de kpederini eve çıkarmışlar yoğun gelemiyorum yazmış Kk' ya.. İnş pda gelir tez zamanda..

Vildan da döndü artık. Su orucunu merak ediyorum onunda.. Paylaşımlarını merakdayım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 11, 2016 4:14 pm

Kızlar dün geceden beri boğazım başım acayip ağrıyor.. Vücudumun hernoktası sızlıyor.. Bizde hava resmen soğuk sonbahar yağmurda var.. 
Elim kolum kalkmıyor.. Sıcak çay içiyorum şimdi ilaçda aldım. İnşallah çabuk atlatırım..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 11, 2016 4:47 pm

Merhaba kızlar...
Geçmiş olsun Aslı inşallah toparlanırsın kısa sürede yoksa olan spora oluyor Smile
Evet Almanya'da hava kışmış resmen kardeşimle konuştum o da söyledi 
Bakalım tartılıcam yarın unutmazsam Smile 
Sonucu yazarım ama bana incelmişim gibime geliyor
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 11, 2016 6:08 pm

Olivenoil demiş ki:Halenur Canım hoşgeldin kız , özledim inan tatlım, sevindim gelmene Smile
Nasıl geçdi kontrolleri çocukların inş herşey iyidir canım.

Aslında hemen öyle çok kilolar almıyoruz ödem ve şişlikler kilo gibi görünüyor biz paniğe kapılıyoruz.. Biraz ara vermek fazla ızatmadan aslında bazen iyi geliyor.. Bu haftaya 86 lara düşersin inş canım.

Bende okumuşsundur, diyete ara verdim pazar gününden beri serbest takılıyorum.. Hafta sonuna kadar böyle takılcam galiba Smile
Sonra inşallah sıkı tutmaya gene başlarım, bakalım Smile

IF yöntemi bencede güzel bir yöntem.. Saat kaçdan kaça beslenme düşünüyorsun.. Seda da bu yöntemi yapıyor şimdi.. Öğlen 12- 13 arası yiyor ilk yemeğini akşam 19 da bitiriyor. Sporda harcadığı kalorilerde Maşallah yani.. Kilosunu merak ediyorum onunda çok.. 

Muruvet de kpederini eve çıkarmışlar yoğun gelemiyorum yazmış Kk' ya.. İnş pda gelir tez zamanda..

Vildan da döndü artık. Su orucunu merak ediyorum onunda.. Paylaşımlarını merakdayım Smile
Hoşbuldk ablam..
Evet okuyrdm sizi yazamıyordm. Ara vermen iyi olmş bencede diyet modunda oldğmzda vuct kilitleniyr sanki ya. Böyle daha iyi gelir belki ablam
Allah razı olsun 4 çockta gözlüklü en küçüğünü göstermedm daha . İkisine göz kapama verdi bantla kapatyrz tek gözlerni. Bide gözlük numaraları değişti bunada çok şükür Allah ne dediyse öyle oluyor. 

Bende 7 le 12 düşünüyorum bakalım artık.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 11, 2016 6:09 pm

Olivenoil demiş ki:Kızlar dün geceden beri boğazım başım acayip ağrıyor.. Vücudumun hernoktası sızlıyor.. Bizde hava resmen soğuk sonbahar yağmurda var.. 
Elim kolum kalkmıyor.. Sıcak çay içiyorum şimdi ilaçda aldım. İnşallah çabuk atlatırım..
Biz pişiyoruz ablam. Çook geçmiş olsn

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 11, 2016 6:15 pm

metebatur demiş ki:Merhaba kızlar...
Geçmiş olsun Aslı inşallah toparlanırsın kısa sürede yoksa olan spora oluyor Smile
Evet Almanya'da hava kışmış resmen kardeşimle konuştum o da söyledi 
Bakalım tartılıcam yarın unutmazsam Smile 
Sonucu yazarım ama bana incelmişim gibime geliyor
Sedacım nezamandandr bu ıf beslenmeyi yapıyorsun bi işe yarıyormu tartıl bi yaz bakalım iyi sonuçlar aldysan bende yapıcam cesaret olur banada. Mesela zorlanıyomusun açlık süreci uzun olunca? Yediğin sürede diyete dikkat ediyomusun ?

Birde sana katılıyorum herşeyden ölçülü ve zamanında yemek lazm. Valla bende bu 17 kiloyu verirken önüme her gelenden yedim ölçüyü bazen taştm bazen az yedm ama yedm yani. Gerekirse seneye kadar istediğim kiloya geliyim ama böyle devam edicem.. 

Birde karar verdim asla artık hergün tartılmicam kesnlikle motivesini kaybedyr insan. Senin sonuçkarı merakla bekliyrm canm...

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 11, 2016 9:12 pm

Menüm
Sabah iki yumurta domates yoğurt
Öğlen kısır 
Akşam yoğurt ve yine yarm tabak kısır( kalmştı dökmeye kıyamadm74 kilo ile başladığım zayıflama serüvenim - Sayfa 5 Xenforo-smilies-kk32)
Şimdi 50 dk yüryp 30 dk egzerszimi yapıcam.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 11, 2016 11:37 pm

Sedacığım Halenırcuğum geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun canlarım, Allah razı olsun Smile
İlaçların etkisiyle mi yoksa hafifledi mi bilmem biraz iyiyim şimdi şükürler olsun. 
Halenırcuğum tek gözlerinin bantlanmasına üzüldüm çocukların ilk kez duyuyorum öyle birşeyi canım,, inşallah faydalı olur şifalarını tez zamanda versin Allah CC.

Geçenlerde bpzunca tek öğünümü çok aşırı stress yaptım öyle böyle değil, kendime çok kızdım sinirlendim.. Sonrada baktım bende psikoloji iyi değil böyle ara vereyim dedim canım. İyimi kötümü bilmem ama en azından psikolojimi direk kiloya kititleyince kilo vermede kilitleniyor.. Bakalım bir ili gün daha böyle serbest talılıcam. Evdekilerde bayram yapıyor ha ben diyette olmayınca Smile kızım zaten hiç istemiyor iyisin böyle diyip duruyorda ben dikkat etmezsem hemen eski rakamları görüyorum, kilo kilo alıyorum hergün işde Smile o yüzden gene devam inşallah Smile
Az önce çikolata kremalı pasta yaptık kızımla.. Yarın tadına bakılacak inşallah soğusun dinlensin. Dünde bisküvi tabanlı tavuk gögsü yapmışdı minnoşum bugün bitti hemen..

Peynirli zeytin biber içli mayalı poğaça yaptık bide ama daha hamurun kabarmasını bekliyoruz. İçleri falan hazır, o da sabaha yenecek inşallah Smile
Halenurcuğum 12-19 If yöntemi bence gayet güzel. Yapabilirsen faydalarınıda eminim görürsün canım.. İlk bir iki gün zorlasada sonra alışırsın inşallah canım. 
Ben bakalım yeniden başlayınca nasıl bir düzen izliycem bilmiyorum şu an .. 
Bugünkü menünde gayet güzel yarın bulgurun şişliği olabilir ama sonra geçer merak etme bende dün tüm gün kaç tabak kısır yedim haddi hesabı yok Smile
Hergün tartılmamak en iyisi aslında kesşke durabilsek.. Cidden bazen hergün tartıldığımızdan moralimizi bozuyoruz.. 
Tr' de havalar sıcakmış evet ya, inşallah sizlerede serin hava gelir biraz rahatlarsın. Biz burda inanın bir 15 gün toplasan ancak sıcak görmüşüzdür.. Aslında vatanımız bir cennet gerçekden.. Havasıyla iklimiyle herşeyiyle Allah düşmanlara fırsat vermesin, kıyamete kadar ezan sesini müslüman kimliğimizi bütünlüğümüzü korumayı nasip etsin inşallah. Boşuna milletin gözü bizde değil..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 12, 2016 12:40 am

Amin âmin aminnnn
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 12, 2016 3:32 am

Kızlar gece yarısından beri mideme kramplar giriyor, ölüyorum resmen nefesim daralıyor...

Hasta falan değilim canlar, haberlerden kaynaklı üzüntü sebebi...

Duydunuz mu bilmiyorum.. Bu Fetö şerefsizleri 14.08.16 da gizli şifrelerle o günden ümitle bahsediyorlar. Terörüst başlarıda son sohbetlerinde , sözde onlara yapılan zulumlerden, korkarmış ki, atom bombasının yapamadığını Allah zulmunü indirir yerle bir eder binaları göçürür, filoları batırır mış .. Allah kendisini o pensilvanyada yerin dibine geçirsin Şeytan!!

Melih Gökçek Beyaz tv de anlattı; 14 ağustosda Abd yapay deprem yapabilir marmara' da dedi.. 1999 depremininde İsrail tarafından yapay yapıldığını söyledi, ki bunu taa o zamanlardan duymuşduk ve bu yapılabilen birşeymiş ya ni suni deprem yapılabiliyormuş., ayy hala kalbim sancıyor, Rabbim fırsat vermesin.. Bu hainlein oyunlarını başlarına geçirsin inşallah!! Amin. 

Ya da 14.08.16 tarihine kadar teslim alınanlar konuşmasın diye bir senaryo bu diyorlar.. 

Yani bilmiyorum kanım donmuş dumura uğramış durumdayım.. Dualarınızı eksik etmeyin kızlar.. Yakınları ben gibi İstanbul' da olanlar varsa bilmiyorum haber vermek lazım ki hazırlıklı olsunlar diye düşünüyorum ben en azından okurlar falan o gün.. Ben gerçekden çok endişeliyim.. Her anım duayla geçiyor içim yanıyor Allah' ım sen bunların kötü oyunlarına fırsat verme oyunlarını başlarına geçir !! 

Vatanımız milletimiz sana emanet Allahım bu hainleri yerlebir kahruperişan eyle... !!!
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Cuma Ağus. 12, 2016 8:42 am

Amin ablam.
Okadar üzülecgn bi durum yok bence herkes milleti doldrma peşinde Allah heekesi görüyor kimse sebep ona bırakmasn bu en yakınm bile olsa.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 12, 2016 1:21 pm

Canım inan üzüntüden akşam vücudumda alerji çıkdı.. 
İnşallah abartıdır. Ben kendim için olsa inan böyle üzülmem. 
Sabah erkenden yakınlarımı aradım, Maşallah hepside oldukca metanetli ve bana moral vermeye çalışdılar.. Allah' ım vatanımızı milletimizi hainlerin tuzaklarından muhafaza eyle Yarabbim ..
Hain planlarını kendi başlarına geçir..
Olivenoil
Olivenoil

5 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics