Bayanlar hayatı paylaşıyor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

4 posters

1 sayfadaki 11 sayfası 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) Empty Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 12:30 pm

Herkese merhaba...

Ben 31 yaşında iki çocuk annesiyim biri 4 yağında diğeri 11 aylık iki tane oğlum var. İki doğumum da sezeryanla oldu. İkinci bebeğime hamile kalmadan önce 82 kiloydum, doğumdan sonra 20 günlükken 88,7 kilo idim. Doğumdan hemen hemen  1-1,5 ay sonra spora başladım, yoğun derecede emziriyorum maşallah diyeyim hala yeni doğum yapmış gibi sütüm var E haliyle bu benim iştahımda tavan yaptırıyor ve hala regl olmadım:((( Bunca ay boyunca yememde hiç kesmedim. Hamur işi tatlı şu bu yedim yani...

Her sabah bebeğimin uyku düzenine göte sporumu yaptım. Önce Leslie ile başladım arkasında zumba jessica smıth(arada) FB 8 haftalık program( tam bitiremedim 3 hafta kalası Ramazan girdi) devam ettim.
Şuan 74 kgum. İki aydır spor yapamıyorum Ramazan girince araya sekteye uğradı...

Evet hedefim 38 beden olmak kaç kilo olduğum önemli değil benim için öncelikli olan beden ölçülerim

Yapılacaklar 
- sabah aç karnına bir bardak limonlu ılık su
- arkasına spor 
- kahvaltı ekmek bir dilim Karatay klasik kahvaltı
-Bi sonraki öğün arası 5 saat
- akşam 8 den sonra bişey yenmeyecek 
-her gün iki fincan yeşil çay içilecek
-Abur cubur kızartma yağlı tuzlu yokkk
-ara öğün olarak Türk kahvesi ya da nescafe
- günde 3 lt su tüketilecek

Evet Ya Allah bismillahhhhhhh diyerek başlıyorum Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) 1070824040
metebatur
metebatur

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) Empty Geri: Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 12:35 pm

Evet günlükçüm bugün sabah aç karnına 1 saat sporumu yaptım. Spor salonunda hoca eşliğinde 1 saat aerobik
Eve gelince saat 12 de kahvaltı bir tane ev poğaçası biraz peynir 4 tane zeytin bir bardak şekersiz çay
Birazdan da yeşil çay içicem limonlu;))
metebatur
metebatur

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) Empty Geri: Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 02, 2016 12:44 pm

Canım metebatur demiş ki:Herkese merhaba...

Ben 31 yaşında iki çocuk annesiyim biri 4 yağında diğeri 11 aylık iki tane oğlum var. İki doğumum da sezeryanla oldu. İkinci bebeğime hamile kalmadan önce 82 kiloydum, doğumdan sonra 20 günlükken 88,7 kilo idim. Doğumdan hemen hemen  1-1,5 ay sonra spora başladım, yoğun derecede emziriyorum maşallah diyeyim hala yeni doğum yapmış gibi sütüm var E haliyle bu benim iştahımda tavan yaptırıyor ve hala regl olmadım:((( Bunca ay boyunca yememde hiç kesmedim. Hamur işi tatlı şu bu yedim yani...

Her sabah bebeğimin uyku düzenine göte sporumu yaptım. Önce Leslie ile başladım arkasında zumba jessica smıth(arada) FB 8 haftalık program( tam bitiremedim 3 hafta kalası Ramazan girdi) devam ettim.
Şuan 74 kgum. İki aydır spor yapamıyorum Ramazan girince araya sekteye uğradı...

Evet hedefim 38 beden olmak kaç kilo olduğum önemli değil benim için öncelikli olan beden ölçülerim

Yapılacaklar 
- arkasına spor 

Evet Ya Allah bismillahhhhhhh diyerek başlıyorum Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) 1070824040
Bunu daha güzel yazmışsın kız bak vardır herşeyde bir hayır Smile
Hayırlı olsun bol eksiler gör inşallah sağlıkla sıhhatle Sedacığım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 02, 2016 12:49 pm

metebatur demiş ki:Evet günlükçüm bugün sabah aç karnına 1 saat sporumu yaptım. Spor salonunda hoca eşliğinde 1 saat aerobik
Eve gelince saat 12 de kahvaltı bir tane ev poğaçası biraz peynir 4 tane zeytin bir bardak şekersiz çay
Hocanı fırçalayaydın kız soğuma niye yaptırmadın bize diye Smile 
Bugün yaptırdı mı bari Smile
Menün gayet güzel canım. 
Bendeki menüyü görsen makarna böreği yedim tavuklar pişerken dayanamadım oturdum 3 dilim yedim yarım kase kadar da reçel yedim.. Yarın artı çıkarsam şaşırmam ama hiç değilse yedim artı çıkdı derim ayy, dün tek öğünle durdum kilom aynıydı, gelde dellenme ( regl şişliğine bağlıyorum daha sökülemedim ) 
Regl şişliğinide eskiden karnım davul gibi olurdu anlardım şimdi o kadar şişmiyor sadece ikizlerden anlıyorum iki katına çıktılar bide ağrıyorlar Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Cansuderici Salı Ağus. 02, 2016 4:36 pm

Hayırlı olsun Seda konun canım. Hep eksi görelim inşallah hep beraber canım Smile
Cansuderici
Cansuderici

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 6:27 pm

Olivenoil demiş ki:
Canım metebatur demiş ki:Herkese merhaba...

Yapılacaklar 
- arkasına spor 

Bunu daha güzel yazmışsın kız bak vardır herşeyde bir hayır Smile
Hayırlı olsun bol eksiler gör inşallah sağlıkla sıhhatle Sedacığım Smile

aynen vardır herşeyde Bi hayır bu daha güzel oldu gerçekten:)

bu güzel Dilek'lerin için de teşekkür ediyor ve hep birlikte diyorum tatlış
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 6:28 pm

Cansuderici demiş ki:Hayırlı olsun Seda konun canım. Hep eksi görelim inşallah hep beraber canım Smile
çok teşekkür ediyorum inşallah hep birlikte 
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 6:31 pm

Olivenoil demiş ki:
metebatur demiş ki:Evet günlükçüm bugün sabah aç karnına 1 saat sporumu yaptım. Spor salonunda hoca eşliğinde 1 saat aerobik
Hocanı fırçalayaydın kız soğuma niye yaptırmadın bize diye Smile 
Bugün yaptırdı mı bari Smile
Menün gayet güzel canım. 
Bendeki menüyü görsen makarna böreği yedim tavuklar pişerken dayanamadım oturdum 3 dilim yedim yarım kase kadar da reçel yedim.. Yarın artı çıkarsam şaşırmam ama hiç değilse yedim artı çıkdı derim ayy, dün tek öğünle durdum kilom aynıydı, gelde dellenme ( regl şişliğine bağlıyorum daha sökülemedim ) 
Regl şişliğinide eskiden karnım davul gibi olurdu anlardım şimdi o kadar şişmiyor sadece ikizlerden anlıyorum iki katına çıktılar bide ağrıyorlar Smile

yok kız demezmişim hiç ta önce telde dedim... Aslınds biraz da sizin soğuma yaptırmadığınızdan oldu diye:)

aa bak bugün ne oldu aeorobij başladık devam ediyoruz bacak esneme hareketi vardı zordu da biraz sonra hoca bana Seda  hanım bir dahaki ders sizi öne alıcam Dedi yani ben geçicem başlarına Hahahaa kız yükselenime kadar boğayım illa o ortamda Bi sivrilecem;) şimdi öne geçersem yorulduğum tıkandığım yerde bile devam ederim öne geçtim ya Hahahaaa hırs yaparım Smile))
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 02, 2016 8:56 pm

Sporcu görsün millet işde öle başa geçde anam Smile
Kız o kadarda zorlama anam relax takıl hocan yırtınsın sonra kene kas ağrısı falan yaşarsın şekerim .. 
Akşam ne yedin kız yaz bakem , sabah kahvaltısını yazıp bırakmakla olmaz şekerim.. Asıl diğer menülerini görelim Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 9:40 pm

Evet akşam ki menüm çok az karışık kızartma, bir dilim tam buğday ekmeği, 4-5 adet lahana sarması yedim yalnız biraz geç yedim maalesef 8.30 du akşam yemeğim Sad(
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 9:41 pm

Ayy pardon lahana sarması değiş kara lahana sarmasıSmile)
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 9:49 pm

Babam şimdi dondurma almış gelmiş yicem mecbur Smile)
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 02, 2016 10:04 pm

Dondurmayı yemiyorum onun yerine limonlu yeşil çay içiyorum günlükçüm seni mi kırıcam ayol:P
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 02, 2016 11:31 pm

Dondurma yememen iyi olmuş Smile
Kızartma da olmasaydı güzel olacakmış şekerim ya neyse.. Yaz denince türlü kozartma kokulu sokaklar gelir benim aklıma ayy bak canım çekdi..

Bende bugün karışık dolma doldurdum. Sarma sardım bulgurlu. Ama ben yarın yiycem inşallah , ayy sabah olsa hayırlısıyla Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 12:28 pm

Olivenoil demiş ki:Dondurma yememen iyi olmuş Smile
Kızartma da olmasaydı güzel olacakmış şekerim ya neyse.. Yaz denince türlü kozartma kokulu sokaklar gelir benim aklıma ayy bak canım çekdi..

Bende bugün karışık dolma doldurdum. Sarma sardım bulgurlu. Ama ben yarın yiycem inşallah , ayy sabah olsa hayırlısıyla Smile
Ayy evet ya yemedim valla 

Ye kız ye önünde sonunda ölmicek miyiz:)))
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 12:35 pm

Evettt günlükçüm bugün step vardı tam 1.30 saat millet son yarım saat kalası döküldü önceden dökülenler de oldu da neyse Smile))

Ben sonuna kadar yapan 3 kişiden biriydim diğer ikisi yıllardır gelen hocayla kanka olan ve bütün kareografiyi dibine kadar ezberlemiş insanlardı...
Hoca bittikten sonra bugünlük daha fazla yapmamamı istedi E sonuna kadar yapınca;)))

Kalori saatimin olmasını çok isterdim o anda eve gelip 1 saat sonrasına kadar terlemem devam etti 1000 kalori yaktığımdan eminim ama:D

Az önce de kahvaltı yaptım biraz peynir 3 zeytin birkaç dal semiz otu iki çatal kızartma iki çatal da çokokrem yedim. Yeşil çayım da demlemiyor
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 4:42 pm

Harikasın kız. Ayy keske ölçme imkanın olsa hocanızın falan yok mu kız bir sor belki salonun vardır Smile

Haftada kaç gün program ? Hep aerobik step mi yaptırıyor?
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 4:49 pm

Kızzz he he Nasıl istedim o an olmasını anlatamam meraktan çatlıcam hala.... Ama ben ne yaptım Hemencecik kocacımı aradım istedim bugün kargoya verdi Can'ım aşkım benim kız başkası olsa napacan ne edecen bıt bıt konuşur ay maaşallah diyeyim de Smile))

Evet Can'ım bir gün aerobik bir yün step yaptırıyor ama ben stebi daha çok seviyorum
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 6:10 pm

metebatur demiş ki:Kızzz he he Nasıl istedim o an olmasını anlatamam meraktan çatlıcam hala.... Ama ben ne yaptım Hemencecik kocacımı aradım istedim bugün kargoya verdi Can'ım aşkım benim kız başkası olsa napacan ne edecen bıt bıt konuşur ay maaşallah diyeyim de Smile))

Evet Can'ım bir gün aerobik bir yün step yaptırıyor ama ben stebi daha çok seviyorum
Aaa Maşallah kız kocana kırmamış seni bak nazar değmesin Allah muhabbetinizi daim etsin canım ..
Kız benim kocamda öyledir canım burdan bazen Tr' ye dünyasın parasına paket yollarım bişey demez.. Hele bir keresinde Tr ye uçucaz yola çıkdık yarım saat yol gittik bi bakdım tlfonum evde kalmış, inan tek laf etmedi olsun olabilir herkesin başına gelebilir dedi döndük aldık.. Benimkinede Maşallah çekin lütfen Smile bu konuda şanslıyız şükürler olsun Allahıma Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 6:17 pm

Seda instagram' dan diyetmevzuları na bak.. Kız Kk da da başarı hikayesi yazmıl ama resimi instagramda var. 145 kiloyken -65 kilo vermiş ya acayip değişmiş .. Bizde şurda on kilo vermek zorumuza gidiyor.. Maşallah kıza ya içinden bir insan çıkmış resmen..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 8:15 pm

Olivenoil demiş ki:
metebatur demiş ki:Kızzz he he Nasıl istedim o an olmasını anlatamam meraktan çatlıcam hala.... Ama ben ne yaptım Hemencecik kocacımı aradım istedim bugün kargoya verdi Can'ım aşkım benim kız başkası olsa napacan ne edecen bıt bıt konuşur ay maaşallah diyeyim de Smile))

Aaa Maşallah kız kocana kırmamış seni bak nazar değmesin Allah muhabbetinizi daim etsin canım ..
Kız benim kocamda öyledir canım burdan bazen Tr' ye dünyasın parasına paket yollarım bişey demez.. Hele bir keresinde Tr ye uçucaz yola çıkdık yarım saat yol gittik bi bakdım tlfonum evde kalmış, inan tek laf etmedi olsun olabilir herkesin başına gelebilir dedi döndük aldık.. Benimkinede Maşallah çekin lütfen Smile bu konuda şanslıyız şükürler olsun Allahıma Smile
Evet evet çok şükür bin maşallah diyelim ama şimdi tam tersine dönmesinler de:))
Birde ben çok dediğim dediktirimdir ya Bi istediğim o an olsun istiyorum böyle pis bi huyum var adamcağız ne çekiyor elimden annemler öyle diyor yani:)))

Ama bende asker kahrı çekiyorum herşey eşit demi;)
2-3 yılda bir tayin vs neyse şimdi oralara girmeyelim konu dağılmasın
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 8:16 pm

Olivenoil demiş ki:Seda instagram' dan diyetmevzuları na bak.. Kız Kk da da başarı hikayesi yazmıl ama resimi instagramda var. 145 kiloyken -65 kilo vermiş ya acayip değişmiş .. Bizde şurda on kilo vermek zorumuza gidiyor.. Maşallah kıza ya içinden bir insan çıkmış resmen..
Baktım evet kapalı bir bayan demi çok güzel kilo vermiş gerçekten içinden biri çıkmış dediğin gibi darısı bize inşallah kız Smile)
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 03, 2016 8:45 pm

Evet akşam ki menüm kuzu Eti sote bir dilim ekmekle bir bardak ayran 
Ara öğün kahve limonlu soda
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 10:08 pm

metebatur demiş ki:
Olivenoil demiş ki:

Evet evet çok şükür bin maşallah diyelim ama şimdi tam tersine dönmesinler de:))
Birde ben çok dediğim dediktirimdir ya Bi istediğim o an olsun istiyorum böyle pis bi huyum var adamcağız ne çekiyor elimden annemler öyle diyor yani:)))

Ama bende asker kahrı çekiyorum herşey eşit demi;)
2-3 yılda bir tayin vs neyse şimdi oralara girmeyelim konu dağılmasın
Aman amann bin Maşallah eşlerimize, değişmesinler Allah korusun Smile
Acı kız adama o kadar yüklenme şekerim Smile 
Allah dağına göre kar verir derler canım, sen de ayarlıyorsundur, yoksa erkek milleti kendini asla ezdirmez Smile
Benimkinin çok güzel tarafları vardır ama bazende çok gıcık olduğu yanlarıda vardır hani mesela bir tartışmada ilk başda asla alttan almaz, ancak sonradan aklı başına gelir. Tam koç burcu inadıda çokdur .. Hangimiz mükemmeliz ki olacak o kadar demi ama Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 10:10 pm

metebatur demiş ki:
Olivenoil demiş ki:Seda instagram' dan diyetmevzuları na bak.. Kız Kk da da başarı hikayesi yazmıl ama resimi instagramda var. 145 kiloyken -65 kilo vermiş ya acayip değişmiş .. Bizde şurda on kilo vermek zorumuza gidiyor.. Maşallah kıza ya içinden bir insan çıkmış resmen..
Baktım evet kapalı bir bayan demi çok güzel kilo vermiş gerçekten içinden biri çıkmış dediğin gibi darısı bize inşallah kız Smile)
Evet evet kapalı birisi o son resimlerde 79 kiloymuş ama sanki daha zayıf gibi demi.. Üst bedeni ince heralde ondan öyle duruyor.. Kk da da yazıyormuş Gül ismiyle.. Ben akşam başarı hikayesini okudum öyle gördüm..

İki yılda vermiş ve diyetisyene gidiyormuş.. Ayda yaklaşık 3 kilo falan ediyor sanırım.. Acele etmeden sağlam adımlarla ilerlemiş.. Maşallah yani.. İnşallah bizde şu son 10 kilomuzdan kurtuluruz ( gerçi benim 7 kilo falan kaldı hedefime , dur bakalım Smile )
Olivenoil
Olivenoil

1 sayfadaki 11 sayfası 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki