Bayanlar hayatı paylaşıyor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

4 posters

2 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) - Sayfa 2 Empty Geri: Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 03, 2016 10:13 pm

metebatur demiş ki:Evet akşam ki menüm kuzu Eti sote bir dilim ekmekle bir bardak ayran 
Ara öğün kahve limonlu soda
Süper menü canım gerçekden cheers
Olivenoil
Olivenoil

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) - Sayfa 2 Empty Geri: Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 11:19 am

Selamlar...
Bugünkü sporum da tamamdır. 1 saat aeorobik bunun yarım saati pilates- bölgesel çalışma şeklindeydi ciddi anlamda zorlandım, oldu bitti yer hareketlerini sevmem benim ki ayakta olacak:))
Aç karnına yaptım normalde bir bardak kakaolu süt içiyordum bugün çocuklardan kalacam diye onu da unuttum. Şuan çok açım ama biraz daha bekleyeyim diyorum. 12-20 arası yapıcam
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 2:33 pm

metebatur demiş ki:Selamlar...
Bugünkü sporum da tamamdır. 1 saat aeorobik bunun yarım saati pilates- bölgesel çalışma şeklindeydi ciddi anlamda zorlandım, oldu bitti yer hareketlerini sevmem benim ki ayakta olacak:))
Aç karnına yaptım normalde bir bardak kakaolu süt içiyordum bugün çocuklardan kalacam diye onu da unuttum. Şuan çok açım ama biraz daha bekleyeyim diyorum. 12-20 arası yapıcam

IF yöntemine geçdin demek ki Sedacığım hadi bakalım inşallah güzel sonuçlar alırsın ve motivasyon olur sana ve devam edersin. Bana bak kız günlerdir netice alamama rağmen devam ediyorum azimle. Dün Intermitten Fasting beslenme yapan biri haftada bir gün 24 saat yapılırsa açlık, vücut toksinlerden arınıyormuş yazıyordu.. En azından yağ gitmeszsede toksinler gider işde Smile

Kız senin hergün mü anam sporun ??
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 2:37 pm

Evet kahvaltımı yaptım 12.30 gibi
Tavada gözleme yaptım yufkayla çok yemedim ama yanında domates salatalık az önce de limonlu yeşil çay içtim günlükçüm 
Akşamı hafif tutacağım uyarılarını duyuyorum şekerim:))
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 2:39 pm

Olivenoil demiş ki:
metebatur demiş ki:Selamlar...

IF yöntemine geçdin demek ki Sedacığım hadi bakalım inşallah güzel sonuçlar alırsın ve motivasyon olur sana ve devam edersin. Bana bak kız günlerdir netice alamama rağmen devam ediyorum azimle. Dün Intermitten Fasting beslenme yapan biri haftada bir gün 24 saat yapılırsa açlık, vücut toksinlerden arınıyormuş yazıyordu.. En azından yağ gitmeszsede toksinler gider işde Smile

Kız senin hergün mü anam sporun ??
Haftanın 6 günü gidicem canım zaten 15 gün gidecektim ya toplamda 
Yarın step var onu daha çok seviyorum inanılmaz terletiyor ve eğlenceli:))

Nasıl yani bir gün boyunca açmı kalacaksın ?
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 04, 2016 4:28 pm

Kahvaltın güzel canım, aksama duyduğun gibi ekmek ve karbon miktarı az olan şeyler yedin mi dengelersin zaten..
Bide rezene çayı çok güzel ödem attırıyor diyorlar ben iki gündür içiyorum vardı evde.. Yani aşikar öyle bişey göremedim ama hasta olduğumdan olabilir.. Sizde deniyebilirsiniz.. 

Evet bir gün boyunca 24 saat açlıkdan sonra yemek şeklinde olunca toksinlerde atılıyormuş. Ben zaten kaç gündür 22, bazen 24 saati buluyor hatta geçen gün 26 saati bile bulmuşdu.. İnsan uyandığında geceden hayalini kurduğu şeyleri bile canı istemiyor inan. Ne zaman ağzına bişeyler sürüyor o zaman acıkdığını anlıyorsun .. Sen emzirdiğinden zaten sana gelmez bunlarda ben tecrübelerimi okuyan arkadaşlar için genede paylaşıyorum canım..

Ayy ama bugün çok kaçdı sanki yemekleri bitircem diye , yemekden sonra midem bulandı patlıyacak gibi oldum çıkarmamak için zor tuttum kendimi neyse ki uzanınca geçdi yerleşdi mideye demek uzanınca Smile

Yediklerimde 
Yarım tavuk gögsü
Bolca çoban salatası
İki kaşık yoğurt
1 tane biber dolma 4 tane yaprak sarma 
7,8 hurma ( tatlı krizleri gelmeye basladı ) ama hurmadan zarar gelmez o kadar doğal hiçdeğilse 
Yarım lavaş 

Tek öğündeyim gene inşallah ( yoksa bu kadar çok ve karışık yemezdim )
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 11:30 pm

Olivenoil demiş ki:Kahvaltın güzel canım, aksama duyduğun gibi ekmek ve karbon miktarı az olan şeyler yedin mi dengelersin zaten..
Bide rezene çayı çok güzel ödem attırıyor diyorlar ben iki gündür içiyorum vardı evde.. Yani aşikar öyle bişey göremedim ama hasta olduğumdan olabilir.. Sizde deniyebilirsiniz.. 

Evet bir gün boyunca 24 saat açlıkdan sonra yemek şeklinde olunca toksinlerde atılıyormuş. Ben zaten kaç gündür 22, bazen 24 saati buluyor hatta geçen gün 26 saati bile bulmuşdu.. İnsan uyandığında geceden hayalini kurduğu şeyleri bile canı istemiyor inan. Ne zaman ağzına bişeyler sürüyor o zaman acıkdığını anlıyorsun .. Sen emzirdiğinden zaten sana gelmez bunlarda ben tecrübelerimi okuyan arkadaşlar için genede paylaşıyorum canım..

Ayy ama bugün çok kaçdı sanki yemekleri bitircem diye , yemekden sonra midem bulandı patlıyacak gibi oldum çıkarmamak için zor tuttum kendimi neyse ki uzanınca geçdi yerleşdi mideye demek uzanınca Smile

Yediklerimde 
Yarım tavuk gögsü
Bolca çoban salatası
İki kaşık yoğurt
1 tane biber dolma 4 tane yaprak sarma 
7,8 hurma ( tatlı krizleri gelmeye basladı ) ama hurmadan zarar gelmez o kadar doğal hiçdeğilse 
Yarım lavaş 

Tek öğündeyim gene inşallah ( yoksa bu kadar çok ve karışık yemezdim )
Ben bugün karbonhidrat patlaması yaşadım resmen teyzemlerle gittik peynirli döktürmüştü fırında küp peyniriyle Ohh miss yedim ondan iki tane yemişimdir 
Akşam 4.30 gibiydi yediğimde çarşıya çıktı kardeşimle gezdik dolaştık biraz yürüdük de baya acıkmıştım yarım saat önce Madımak yemeği yedim bir bardak ayranla

Sen de maşallah iki öğünü bir arada götürmüşsün Can'ım afiyet olsun onca saat aç kalıyorsun hakediyorsun bence Smile)
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Perş. Ağus. 04, 2016 11:32 pm

Yarın stepimiz var
Aç karnına sporumu yapıp saat 1 gibi kahvaltıyı yapmak istiyorum, arada yeşil çay kahve içip akşam 8 de de yeme olayını bitirmek isitorum inşallah ya
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 05, 2016 12:14 am

He kız tek öğünde çift öğün gibi yiyorum ama artılar aldı başını gidiyor takmıyorum amann eriyordur diyorum , diyorum da ak koyun kara kayun regl sonrası belli olacak. Kaloriyi fazla kosop kıtlık sinyali verdirip yağ depolarmak istemiyorum. Benim bünye kıtlık sinyalini genede alıp çift öğünü miktarı yediklerimi depoluyorsa , işde o zaman yandım Smile
İnşallah öyle bir kötülük yapmıyordur bana acımam kendimi 3 günlük açlık orucuna su orucuna sokarım neymiş depolamak gösteririm ona yoksam hadi bakalım tehdidimizide yaptık beyinciğimize Smile 

Kız fazla bişey yok yediğinde anam için rahat olsun. 
Yarın birde yersen birde ooo erir gider bugünküler bide steple üslelik yağlarıda eritirsin..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 11:29 am

Olivenoil demiş ki:He kız tek öğünde çift öğün gibi yiyorum ama artılar aldı başını gidiyor takmıyorum amann eriyordur diyorum , diyorum da ak koyun kara kayun regl sonrası belli olacak. Kaloriyi fazla kosop kıtlık sinyali verdirip yağ depolarmak istemiyorum. Benim bünye kıtlık sinyalini genede alıp çift öğünü miktarı yediklerimi depoluyorsa , işde o zaman yandım Smile
İnşallah öyle bir kötülük yapmıyordur bana acımam kendimi 3 günlük açlık orucuna su orucuna sokarım neymiş depolamak gösteririm ona yoksam hadi bakalım tehdidimizide yaptık beyinciğimize Smile 

Kız fazla bişey yok yediğinde anam için rahat olsun. 
Yarın birde yersen birde ooo erir gider bugünküler bide steple üslelik yağlarıda eritirsin..
Aynen ben de merak ediyorum bakalım regl sonrası ne olacak Bi de bakıyormuşsun 67 E düşmüşsün hahaaa ne sevinirsin hemi tartının üstünde çığlık atarsın:))) ya da tam tersi tek öğün beslendiğin için vücut Şok'a girip bütün yediklerini yağ olarak depoluyormuş ve sonuç 73 Shocked  
Bu durumda ağlar mısın gı? Smile)))
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 11:32 am

Günaydınnn sevgili günlükçüm spordan yeni geldim duştan şimdi çıktım öyle yazıyorum sana kıymetini bil:Laughing çok acıktım ama çok fenayım bugün süt yerine iki siyah erik yedim krize girdim meyve aç karnına yenmemeliymiş bunu da net olarak görmüş oldum Evil or Very Mad
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 05, 2016 1:22 pm

Kız Seda anam sen neler diyon kıı Smile
67 fikrini sevdim de 73 fikrini hiç ama hiiçç sevmedim gıı Smile
Ayy ne biliyim gülüm artık hangisi olacak, 67 olamaz ya o kadar fazla veremem ama 73 rahat olurum yani. Verirken gıdım gıdım, alırken kilo kilo , benim beden öyle malesef anam. Smile

Bugün dün çok artı görünmeme ve kabızlık olmasına rağmen 71 geldim dünden +100 yanii ama varya yağ katmanlarım incelmiş gibi geliyor kız, inşallah yanılmıyorumdur. Adetimde şöyle iyice sökülemedi ki anam.. Bugün taze zencefil kaynatıp içicem. Söktürsün inş. 

Daha bişey yemedim. Hatta öyle tokum ki canım hiçbişey istemiyor. Ne yiyeceğimizde bilmiyorum. Hani insanın canı bişey ister hazırlar, ama bende şu an o duygu gitmiş gibi anam, yemek tariflerine bakıp iştahımı mı açsam yoksa böyle mi kalsa bilemedim bak Smile

Evdekiler kırufasulye istedi akşama .. Ya da ondan pişirip mi yesem acep.. Neyse yapcaz bişeyler işde . Bugün heralde 26 saate çıkıcam açlıkda gibi görünüyor Smile 

Meyve yemek insanı açıktırıyor canım bana da hemen öyle olur. Arkasına bir ili kaşık yoğurt ya da süt içsen az acıkmazdın ya da bir meyveyle ceviz yeseydin oda acıkmayı engelliyor.. 

Saatin gelmedi mi kız merakla bekliyorum kalori miktarını canım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 2:44 pm

Olivenoil demiş ki:Kız Seda anam sen neler diyon kıı Smile
67 fikrini sevdim de 73 fikrini hiç ama hiiçç sevmedim gıı Smile
Ayy ne biliyim gülüm artık hangisi olacak, 67 olamaz ya o kadar fazla veremem ama 73 rahat olurum yani. Verirken gıdım gıdım, alırken kilo kilo , benim beden öyle malesef anam. Smile

Bugün dün çok artı görünmeme ve kabızlık olmasına rağmen 71 geldim dünden +100 yanii ama varya yağ katmanlarım incelmiş gibi geliyor kız, inşallah yanılmıyorumdur. Adetimde şöyle iyice sökülemedi ki anam.. Bugün taze zencefil kaynatıp içicem. Söktürsün inş. 

Daha bişey yemedim. Hatta öyle tokum ki canım hiçbişey istemiyor. Ne yiyeceğimizde bilmiyorum. Hani insanın canı bişey ister hazırlar, ama bende şu an o duygu gitmiş gibi anam, yemek tariflerine bakıp iştahımı mı açsam yoksa böyle mi kalsa bilemedim bak Smile

Evdekiler kırufasulye istedi akşama .. Ya da ondan pişirip mi yesem acep.. Neyse yapcaz bişeyler işde . Bugün heralde 26 saate çıkıcam açlıkda gibi görünüyor Smile 

Meyve yemek insanı açıktırıyor canım bana da hemen öyle olur. Arkasına bir ili kaşık yoğurt ya da süt içsen az acıkmazdın ya da bir meyveyle ceviz yeseydin oda acıkmayı engelliyor.. 

Saatin gelmedi mi kız merakla bekliyorum kalori miktarını canım Smile
Ayy ne güzelmiş ya mideni bata küçültmüşün anlaşılan darısı bana...
Ramazanda ne güzel aç durmasını öğrenmiştim Ramazan bitti hopp yine aynısı oldu 
Ama emzirmeye bağlıyorum
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 05, 2016 3:21 pm

Emzirdiğin için iştahında açılıyordur tabi canım. Ama sende If yapıyorsun artık karbonhidrat miktarını ölçülü tutarsan eger kesinlikle verirsin. 
If yönteminde de kaloriyi düşük tutmadan karbon miktarını düşük tutun diyor yazılarda hep.
Protein %40 karbon %40 yağ 20 olmalıymış 40,30,30 da olurmuş. Yağ yakmak için sağlıklı yağları kısmayın diyorlar. Zaten benim dikkat etmeye çalışdığım genel kırallar. Ekmeğe hamırişine tek öğün yiyorum diye abanmıyacakmışım yani Smile

Anam benim mide bazen küçülüyorda iki gün kaçırsam normal boyutlarına caarrtt diye geliyor anında Smile ee zamanında o kadar genişletirsem olacağı o Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 9:59 pm

Kız Aslı biz boğazlı insanlarız benim yemeklerim de çok güzel oluyor biliyor musun zaten boğazlı insanın yemeği güzel olurmuş. Ay birde ben çok hızlı yiyorum gı sanki arkamdan atlı kovalıyor 

Bugün sabah kahvaltı 12.30 gibi yaptım bir tane yumurta 3 zeytin semizotu biraz peynir, kepek ekmek iki dilim azıcık çokokrem:( Çay vs 
Ara öğün kahve 
Akşam yemeği pikniğe gittik mangalda ciğer yedim Very Happy yanında büyük bir bardak Fanta lavaş şişteydi ciğer lavaşkn arasına çektim yedim:Smile)))
İştaha Boğaz'a bak yalnız hahahaa
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 9:59 pm

Şimdide yeşil çay içiyorum limonlu unutmuşum ayol
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 05, 2016 10:24 pm

Ayy hemde ne boğaz anacığım yaa Smile

Ohh afiyet olsun canım mangal sevmeyen ölsün kız ( tövbe tövbe nasıl lafsa , lafın gelimi diyelim Smile   ) 
Valla mangalda ekmeksiz olmaz hele lavaş daha da süper olmuş canım.. Kahvaltında azıcık çokokremi saymayalım hadi bakalım spor yapıyosun ne de olsa Smile oda güzel.. Kız sen ne zaman tartılcan anam, yarın tartılıver bakem bi değişme var mı Smile

Kız rezene çayı iç arada hem çok süt yaparmış ( gerçi senin o konuda sorunun yok Maşallah da ) hemde ödem attırıyor diyorlar , hakketen dün gece ben yatmadan acayip artılardaydım kalktığımda şok oldum nasıl bu kadar indi tartı diye o derece yani ona bağladım, çünkü kaç yerde okudum en iyi ödem söktürücü diye Smile dene alda derim Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 10:30 pm

Rezene yeni doğum yaptığım Zaman'larda içiyordum bebeğimin gazını alsın diye bayadır içmiyorum dur Bi alım da başlıyayım yeşil çaydan gına geldi valla

He kız yedim valla karnım hala şişSmile

Tartı da evdeki ibreli yanlış biraz da pek güvenmiyorum buna ama spor salonundakinde 74 çıkıyorum 76 dan düştüm malum kilo alınca:(

Ben eve gitmeden düzelmem anacım homini gırtlak yiyorum çünkü
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Cuma Ağus. 05, 2016 10:43 pm

Dene dene bencede arada bitki çaylarını değiştirip ara vermek lazım hem alışkanlık yapmasın vücut.

Yok kız iyi gidiyosun menülerin aşırı değil bide emziriyorsun sporda var bence gayet iyisin canım .. Ya ekmeği aburcuburu kessen tatlıya dikkat etsen tamamdır işde .. Geriye hamurişleri kalıyor ki bizi bitiren şeyler onlarıda ölçülü yersin biraz , oldu bitti işde kız Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Cuma Ağus. 05, 2016 11:01 pm

Olivenoil demiş ki:Dene dene bencede arada bitki çaylarını değiştirip ara vermek lazım hem alışkanlık yapmasın vücut.

Yok kız iyi gidiyosun menülerin aşırı değil bide emziriyorsun sporda var bence gayet iyisin canım .. Ya ekmeği aburcuburu kessen tatlıya dikkat etsen tamamdır işde .. Geriye hamurişleri kalıyor ki bizi bitiren şeyler onlarıda ölçülü yersin biraz , oldu bitti işde kız Smile
Yok anam yok biz gerçekten zor veriyoruz Nasıl Bi bünyemiz varsa tövbe yarabbim ya...
Neyse istediği kadar ağır gitsin önünde sonunda gidecek ama benim mens olmam lazım bende ciddi sıkıntı yaratıyor
5 yıllık evliliğimde sadece bir kez regl oldum düşünsene, hormonlarımın çılgınlığına bak gı sizin gününüz birkaç gün geçsin bakin bakim Nasıl şişiyorsunuz!! Bir de beni düşünün
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil C.tesi Ağus. 06, 2016 2:16 am

Ç
metebatur demiş ki:
Olivenoil demiş ki:Dene dene bencede arada bitki çaylarını değiştirip ara vermek lazım hem alışkanlık yapmasın vücut.

Yok anam yok biz gerçekten zor veriyoruz Nasıl Bi bünyemiz varsa tövbe yarabbim ya...
Neyse istediği kadar ağır gitsin önünde sonunda gidecek ama benim mens olmam lazım bende ciddi sıkıntı yaratıyor
5 yıllık evliliğimde sadece bir kez regl oldum düşünsene, hormonlarımın çılgınlığına bak gı sizin gününüz birkaç gün geçsin bakin bakim Nasıl şişiyorsunuz!! Bir de beni düşünün
Canım sende hem avantaj var hem dezevantaj var bize göre.. Emziriyorsun avantajlısın, mens olamıyorsun dezavantajdasın.. zor bir durum evet canım seni yavaş ilerleten bu durum muhtemelen.. Ama yavaş mavaş ilerliycez mecbur canım Smile

Not: mürdüm eriğini sormuşdun cevaplamı unutmuşdum; evet canım mor erik.. Reçelini yap derim mutlaka harika bir tadı oluyor. Annem onun iri zeytin büyüklüğünde olanını yapar, büyüklerden olmaz sanırdım, ilk kez denedim harika oldu inan Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur C.tesi Ağus. 06, 2016 11:30 am

Aslıcım rüyamda seni gördüm ne alakaysa:lol: sen Sivas'a geliyor muşsun yakınlarda bir marketteymişin ben de geliyorum senin yanına seni görünce şok oluyorum kısa boylu en az 130 kg varsın hiç tahmin ettiğim hayal ettiğim gibi değilsin
Ayy şok oluyorum ya ben ne bekliyordum ne buldum hesabıRazz sonra diyorum sen hani sarışın mavi gözlüydün falan sen de diyorsun ki orası sanal ortam hepsi hikaye vs 
Hayırlara çıksın öyle bi değişik birşey gördüm baby

Kız kalori saatim bugün geliyor inşallah sormuştun ya daha önce unuttum
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil C.tesi Ağus. 06, 2016 6:06 pm

Amannııııınn bu nassı rüya kız Smile
İnsan şöyle güzel alımlı fit vücutlu felan görürdü ayy Smile
Az daha zayıflıyım resim paylaşcam şekerim az daha sabır inş Smile
Ama sarışın değilim ben yani çocukken öyleydimde , açık tenli koyu kumralım hayatım.. Gözlerimde mavi evet Smile kuzuşum sarışın, bana benzii işde Smile

Ayy hadi gelsinde kalorini ölç bi merak ediyorum kız .. Ayy benimki bazen duruyor wifi si mi etkileniyor ne gıcık oluyorum bazen tıkır tıkır bazen sapıtıyor.. Pilini mi değişsem acaba ..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur C.tesi Ağus. 06, 2016 6:36 pm

Selam günlükçüm 
Bugün kahvaltımı 1 de yaptım miss köy tereyağında yumurta domates peynir zeytin vs 
Saat 5 te Bulgurlu etli gözleme ( Sivas usulü ) bol acılı
Ara öğün iki tane limonlu yeşil çay
Benim için yemek olayı bitmiştir 

Bu arada kalori saatim geldi aslıcım stepi çok merak ediyorum bakalım kaç göstericek

Ben kalori saatimi alırken çok araştırmıştım bu konuda en iyisi ve en güvenilir marka Polar tercih ettim 

4 yıl oluyor alalı 200 küsüre almıştım
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur C.tesi Ağus. 06, 2016 6:40 pm

Kızz Aslı bana mailden foto gönder merak ediyorum seni bekliyorum ha:))
metebatur
metebatur

2 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki