Bayanlar hayatı paylaşıyor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

4 posters

9 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) - Sayfa 9 Empty Geri: Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından Hamzahalenur Salı Ağus. 23, 2016 12:00 am

Slmlar kızlarr.. 
Seda bu ölçülerdeki değişim bu ayki sporlamı oldu?
Sonuçlar harika  ama aklıma bişi takıldı anam kiloca senden çoook fazlayım ve ölçüler çok yakın
Göğüs--105
Bel--82
Bacak --69
KalçA--118
Benm kalça basen büyük:))
Menümüde paylaşiyim
12.10da 4 avuç içi kadar yumurtalı ekmek iki üçgen peynir domates
15.30 da koca bi tabak kısır ve salata
19.00 da bir kase zencefl zerdeçal tarçnlı yoğurt.
45.dk yüryş+30 dk egzersz.
Ben spor yapınca acaip terliyorum tişörtmde kuru yer kalmıyo sıksam akıyor resmen. Ama suda içiyorum yaklaşk 1 litre. Bu kadar terlemem normalmi?

Hamzahalenur

Son 10 kiloya hep birlikte veda:)) - Sayfa 9 Empty Geri: Son 10 kiloya hep birlikte veda:))

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 23, 2016 12:40 am

Halenur tatlım gene süper menü ve spor yapmışsın. Kız bu yöntem sende baya işe yarayacak canım benim inş.

Sende üst beden zayıf heralde tatlım bende de bel mesela 79,80 arası gidip geliyor ki kilom 88 lerdeyken belim 90 lardaydı .. 

Terlemen ne güzel işde hayatım. Ben o kadar fazla terlemiyorum, yüzüm koltuk altım terler sırtım cok az.. Normaldede çok çok az terleyen biriyimdir. Yüzümden terlerim genelde. Ama terlemek güzel yani zararlı toksitler atılıyor canım kötü bir durum değil aksine iyi canım, için rahat olsun, bol ödem atıyorsun işde canım Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 23, 2016 12:42 am

Menüm
Öğlen 13'de
3 tane karnıyarık
3 lavaş
Minik acı biber turşu
Soğan söğüş

Akşam 20:30' da
Bir kase yoğurt zencefilli
( eşim yemek yerken sırf ona eşlik edeyim diye yedim. Yoksa yemeyecekdim. En masum yoğurdu buldum )
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 23, 2016 7:51 am

Hamzahalenur demiş ki:Slmlar kızlarr.. 
Seda bu ölçülerdeki değişim bu ayki sporlamı oldu?
Sonuçlar harika  ama aklıma bişi takıldı anam kiloca senden çoook fazlayım ve ölçüler çok yakın
Göğüs--105
Bel--82
Bacak --69
KalçA--118
Benm kalça basen büyük:))
Menümüde paylaşiyim
12.10da 4 avuç içi kadar yumurtalı ekmek iki üçgen peynir domates
15.30 da koca bi tabak kısır ve salata
19.00 da bir kase zencefl zerdeçal tarçnlı yoğurt.
45.dk yüryş+30 dk egzersz.
Ben spor yapınca acaip terliyorum tişörtmde kuru yer kalmıyo sıksam akıyor resmen. Ama suda içiyorum yaklaşk 1 litre. Bu kadar terlemem normalmi?
Canım hocanın ölçü alması biraz değişik bizim gibi değil. Ben sıkı sıkı en sondan yapıyordum ama hoca öyle yapmıyor. Çok bol aldı..ben şimdi eve gidip alayım 5 er cm eksik çıkarırım Smile)

Benim için önemli olan aradaki fark bu benim için yeterli ni sonuç ki sadece 15 günlük Bi süreç...!

Ben dün 4.5 lt su içmişim Shocked
Sırf sporda içiyorum 1.5 lt sini sonra eve geldim iki 1.5 lt daha içtim biraz abarttım ama susadığımdan içtim yani rabbit
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Salı Ağus. 23, 2016 10:26 am

Yani banadq tuhaf geldi hoca yanlş almş kesin:))

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 23, 2016 6:08 pm

Kız Seda geldi mi eşin hayatım, gözün aydın diyek mi Smile

Halenırum dün Vildan' a yazmışsın ya, insan sevdikleri için herşeye katlanır diye ( yumurtalı ekmek' in mutfağı kokutması konusunda ) ayy ne hoşuma gitti yazdığın tatlımsın benim. Aynen bende öyle düşünürüm, eşim Ramazan' da sahurda yumurtalı ekmek yer hep, çok kokmasına rağmen yaparım, aman sevdiklerimizden kıymetli değil hiçbirşey hakikaten.

Bak şimdi ne hatırladım..bundan 7,8 yıl önce Tr' deyiz. Gezerken canımız balık çekdi , hamsi aldık salata malzemesi aldık evde kvalidemlerde yer hem birlikde yeriz dedik. Anam kvalidem de o sıralr biraz rahatsızdı gene, ayy ev kokarmış olmazmış duramazmış evde..duyunca beynimden aşağı kaynar su döküldü o derece şok olmuşdum. Kırk yılda bir gelmişiz lafın gelimi ettikleri düşündükleri şeye bak. Benim annem olsa valla içerde mangal iste onu bile yapar bizim için. Biz dışarda yemesinide bilirdik maksat birlikde yemek olmasıydı.. Benim çok zoruma gitmişdi o hareketi. Eşimde bozuldı ama yok annesi hastaymış şu an normal değilmiş falan filan ayaklarıyla beni sakinleştirmeye çalışdı. Akşama anneme dedim kadın hemen babama balık aldırmış hazırladı.. Eşim gelmemişdi annacığını bırakıp ama kızımı alıp gitmişdim ben .. Sonradan hatalı olduklarını anladılar sanırım, ya da görümcemler uyardı heralde ki bir daha öyle bir durum yaşamadık çok şükür ama genede unutulmuyor işde bazı şeyler..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 23, 2016 6:14 pm

Gelelim bugünkü menüme

26 saatlik açlık sonrası ( dün akşam yediğim bir kase yogurdu saymıyorum )
Saat 15:30' da

2 karnıyarık
2 kaşık ciğer kavurma
2lavaş
3 kaşık erişde
Minik acı biber turşusu
Ufacık bir kuru soğan
Yarım kase şeftali reçeli

( şeftali reçelimi yeni yaptım , eşim sabah çok beğenmişdi , gerçekden harika olmuş ya, az kayısıyla karışık yapmışdım, kayısı azdı aman aynı familya diyip karıştırmışdım, gerçekden pek lezzetli olmuş ya kıvamı kokusu falan aynı tatlı gibi, Allah ağız tadıyla yemek nasip etsin  , kızlar birde ben reçele yarım çay bardağı sirke koyuyorum limon suyu yerine, tavsiye ederim deneyin bir tutamda tuz )
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Salı Ağus. 23, 2016 7:07 pm

Olivenoil demiş ki:Kız Seda geldi mi eşin hayatım, gözün aydın diyek mi Smile

Halenırum dün Vildan' a yazmışsın ya, insan sevdikleri için herşeye katlanır diye ( yumurtalı ekmek' in mutfağı kokutması konusunda ) ayy ne hoşuma gitti yazdığın tatlımsın benim. Aynen bende öyle düşünürüm, eşim Ramazan' da sahurda yumurtalı ekmek yer hep, çok kokmasına rağmen yaparım, aman sevdiklerimizden kıymetli değil hiçbirşey hakikaten.

Bak şimdi ne hatırladım..bundan 7,8 yıl önce Tr' deyiz. Gezerken canımız balık çekdi , hamsi aldık salata malzemesi aldık evde kvalidemlerde yer hem birlikde yeriz dedik. Anam kvalidem de o sıralr biraz rahatsızdı gene, ayy ev kokarmış olmazmış duramazmış evde..duyunca beynimden aşağı kaynar su döküldü o derece şok olmuşdum. Kırk yılda bir gelmişiz lafın gelimi ettikleri düşündükleri şeye bak. Benim annem olsa valla içerde mangal iste onu bile yapar bizim için. Biz dışarda yemesinide bilirdik maksat birlikde yemek olmasıydı.. Benim çok zoruma gitmişdi o hareketi. Eşimde bozuldı ama yok annesi hastaymış şu an normal değilmiş falan filan ayaklarıyla beni sakinleştirmeye çalışdı. Akşama anneme dedim kadın hemen babama balık aldırmış hazırladı.. Eşim gelmemişdi annacığını bırakıp ama kızımı alıp gitmişdim ben .. Sonradan hatalı olduklarını anladılar sanırım, ya da görümcemler uyardı heralde ki bir daha öyle bir durum yaşamadık çok şükür ama genede unutulmuyor işde bazı şeyler..
Öyle değilmi ama ablam üç günlük dünya ay nezaman birbrmzden kopacağmz belli değil ne gerek var ev kokar bunu yapamam bak kaynanan da yapmş ara girsede insan unutamıyor. Vildan abla öyle dynce kendimi çok kirliymiş gibi hissettim:) 
Görümcem kızken çok temzlik yapardı annesi ağır bir yemek yapmaya korkardı. Kızardı yapma dye kadncağz yapmazdı. E ne oldu ani bir kalp krzi 52 yaşnda vefat etti yeri mekanı cennet olsun. Böyle içerde yara olmuyormu? Olmuştur eminim.

Eline sağlık ablam sağlıkla huzurla yiyin inşlallah. Şeftali ve kayısı reçeli güzel olur bilirim. Hoşafıda öyle.. menün güzel ablam afiyet olsun

Benim menüm çok iç açıcı değil.
12.10da 3-4 dilim pudingli kek( akşm yapmştm bugün yemek için tuttm kendimi)
Arada bi yeşil çay
18.40 ta tavuk yoğrt salatalık bi tane.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 23, 2016 7:20 pm

Aynen canım üç günlük dünya , heran herşey olabilir günümüzde Allah cümlemize sağlık sıhhat hayırlı uzun ömürler versin inşallah canım. 
Ayy yok ya niye kirli hissedecekmişsin gülüm, açıyoz pencereleri aspiratörleri çekiyor e biraz kokusu kalıyor ama başka yemek pişince oda kayboluyor. 
Senin kayınvalidende pek erken vefat etmiş, Allah rahmet eylesin canım, baya gençmiş. Benim kvalide tarafıda görümcemlerden ikiside dahil titizlik hastası, az eşimde de var da onlar kadar aptalca şeylere değil çok şükür Smile valla titizliğin aşırısı bence hastalık. Bazıları elinde olmadan aşamıyor bunu. Allah vermesin diyim. Kınamamak lazım, başa gelirmiş Smile

Sağol tatlım benim. Turşularımıda yaptım pazar akşamı. Reçelimide Smile
Ben hoşafı çocukluğumdan beri pek sevmem kırk yıl yemesem aramam. Bir tek annem vişne konserve yapar ıspanaklı börek yanında açar onu biraz ehh işde severim .. Eşimde fazla düşkün değil hoşafa. Reçelide ekmekle değilde tatlı niyetine sade yemeyi seviyorum ben mesela Smile 

Canım menün gayet iyi koz niye öyle diyosun canım. Bence abartı yok. Akşam zaten tavuk , bence güzel canım için rahat olsun. Benimkine baksana bende de karbonhidrat dolu reçel var bide yarım kase düşün Smile tek öğün diye tıka basa canımın istediğinden yedim, bakalım böyle güzelde kilo nasıl olacak o belli değil işde Smile denemedeyim Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Salı Ağus. 23, 2016 9:00 pm

Kaynanam çok iyiudi mekanı cennet olsn arkadaş gibiydi ibadetnde ydi iyi insanlar çok yaşamazmış buna inanıyorum büyük babam gibi 65  ti oda:(
Ellerine sağlık ablam. Tek öğüne göre seninde menün iyi bence fazla bişi yok. Cuma günü görecez bakalım neler yapmşz:))

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Salı Ağus. 23, 2016 9:24 pm

Allah cümle geçmişlerimize Rahmet etsin mekanları cennet olsun canım. 
Evet ya bakalım bu Cuma ne halde olacagız bende merakdayım. Ben birkaç gündür spor da yapamıyorum ya, hala işlerim bitmedi. Dün gece yazıcımın toneri bitiverdi kaldım ortada, bugün eşim iş yerinden getirdi akşama devam edicem inşallah.. Napıyım bu haftada böyle sporsuz geçsin Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Salı Ağus. 23, 2016 11:37 pm

Aslı evet canım gün gece 12 de geldi eşim. Bugün burda evli kız kardeşim var eşiyle birlikte mangala davet ettiler ordan geldik az önce 
Benim iki gündür If sistemi hak getire.
Dün ili tane kuruvasan yedim. Ne güzel evdeki bitmişti babam seviyorum diye bir paket daha almış gelmiş iki tane yedim valla Sad(
Mangalda pek bişey yemedim. 3 Sivas köftesi iki kanat iki de küçük incik ekmek sıfır ama bir bardak kola içtim.. Az önce de dondurma istedi oğlum eşim aldı ben de yedim Sad( off yarından itibaren tekrar devam ediyorum If ye yoksa bu gidişle çok fena olacak
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Salı Ağus. 23, 2016 11:59 pm

metebatur demiş ki:Aslı evet canım gün gece 12 de geldi eşim. Bugün burda evli kız kardeşim var eşiyle birlikte mangala davet ettiler ordan geldik az önce 
Benim iki gündür If sistemi hak getire.
Dün ili tane kuruvasan yedim. Ne güzel evdeki bitmişti babam seviyorum diye bir paket daha almış gelmiş iki tane yedim valla Sad(
Mangalda pek bişey yemedim. 3 Sivas köftesi iki kanat iki de küçük incik ekmek sıfır ama bir bardak kola içtim.. Az önce de dondurma istedi oğlum eşim aldı ben de yedim Sad( off yarından itibaren tekrar devam ediyorum If ye yoksa bu gidişle çok fena olacak
Hadi gözün aydın canım:). Kız toplan cuma tartı günü ona göree

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 24, 2016 12:02 am

Gözün aydın Sedacım. 

Ayy kuzum eşin gelmiş bir iki gün normal takılman gayet doğal canım, hiç suçlama kendini. Saatlere dikkat et gerisi fazla sorun olmaz inşallah bu aralar canım. 
Kız o kuravasanla ilgili bir resim vardı, kadının şeklide aynı öyle olmuşdu Smile bulursam atıyım bak Smile uzaklaştır anam onu ev poğaçası ye daha iyi şekerim Smile babana da söyle almasın artık Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 24, 2016 3:16 pm

Evet kızlar sağolun eşim geldi de işte babam geldi marketi eve taşıyor adeta ben de yok diyemiyorum illa yiyecem hiç irade yok ya bende 

Cuma günü bırak eksiyi artı çıkmazsam iyi...
Bu kruvasan bağımlılığı ds nerden çıktıysa off Bi eve gideydim hayırlısıyla düzenimi oturtacam inşallah
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Olivenoil Çarş. Ağus. 24, 2016 9:44 pm

Seda canım almış olsanda me kadar alcan ayy, eşin yeni geldi keyfine bak kızz, evine dönünce toparlarsın şekerim.

Bugün bende çok yoğundum kızlar ancak yazabiliyorum.

26 saatlik açlıkdan sonra 
Akşam 17:30' da tek öğünümü yedim.
2 köfte
Az et haşlama
4 tane tavuk kanat 
Yarım minik soğan 

Bugün ekmek yemedim, kaç gündür lavaş yiyordum abartılı hemde, baktım kilo gramla gidiyor, demek ki tek öğün bile yapılsa karbonhidratı ölçülü almak şart.. Aslında hiç iştahım yokdu, hatta 36 saat mi yapsam diye düşünmedim değil. Sonra enerjim düşük neyse yiyim işim gücüm var dedim. Sporda günlerdir yapamıyorum. Kilolar az gidiyor bakalım Cuma ne olacak. Birde 4,5 gündür bitki çayı içmiyorum ödemde atamıyorum o yüzden bıgün içmeye çalışıcam. 

Halenır' da konserve işlerine girişmiş, hamarat kuzum ya Smile
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 24, 2016 11:18 pm

Kızlar merhaba 

Bugün akşam yemeğimi 5 te saç kavurma yiyerek yaptım. Şuan çok açım eşim az önce çiğ köfte alayım mı Dedi? Sevdiğimi biliyor da Smile ben de yok dedim 5 ten sonra hiç birşey yemedim aöa bak sabah kalkayım yine iştahım olmaz
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından metebatur Çarş. Ağus. 24, 2016 11:19 pm

Aslı Nasıl dayanıyon gı akşama kadar aç açına şaşırıyorum valla
metebatur
metebatur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 25, 2016 12:53 am

İyi gecelr kızlar..acaip yoğndm bugün akşamda tek başıma konserve derken anca yazabldm.
Bugn 12 30 da yoğurtla açtm sonra 3 dilim kakalo ıslak keki götrdüm:)
3 kaşık bulgur bir parça et
Saat19 da 1 şeftali ve bir kase yoğurt spor yok
 İki gün önce tartıldm hiçbir ekslme yoktu cumayı merak edyrm.

Seda valla kurıvasana alştracn bizide:))  amaaan zamanının tadını çıkar eşin gelmiş leyfne bak evine dçnünce toparlarsn canm. 

Ablam benim senin kadar hamarat değilim tabikkii bende kendime göre yapuyrm bişiler:)  menünde güzelmiş afyet olsun canııımmm

Ayy anamm şuan bi midem kazınıyrki sormayın acil uyumam lazım. Yarında mevlite davetliyz bakalım ne ikramlar olacak dikkat edecm ama mağlum tartı için son gün. 
Kızlar bişi farkettim yoğurt zencefl zerdeçal tarçn uediğim günün sabahı muhakkak - 500 oluyo. Bi deneyn derim.

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 25, 2016 1:10 am

Seda kız sorma akşam eşim kavun istedi , burda hava iki gündür çok sıcak soğuk soğuk iki dilim atayım ağzıma dedim, sonra 12,15 dilim yedim çok tatlıydı ve tabi arkadan benim mide kazındı bir köfte 2 kanatı yuttum saat gecenin 23:30 u yapılacak iş değildi ama oldu işde.. Yani yanlış şeyler yiyince insan acayip acıkıyor.. Neyseki pro yedim ekmek falan yemedim..
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 25, 2016 1:16 am

Halenır canım ellerine sağlık sağlık huzur afiyetle yemek nasip etsin canım. Yok kuzum ben köreldim koz sen çocuklarla bide gençsin eminim benden hamaratsındır canım benim. 
Kız bende de öyle geçen haftaki kilomdan fazlayım hala. Bakalım cuma ne olacak . Bu akşam zaten olan oldu yogurtuda deneyim oldu olacak canım. Yogurt kürü bir zamanlar yapmışdım ilk gün aynen dediğin gibi -500 gidiyor ikinci gün etkisi olmuyordu. Heralde aralıklı yapınca oluyor demek ki etkisi.. 
Yarın genede mevlütte ya da evde dikkat et canım. Tartı günümüze az kaldı bak seni geçerim meçerim ona göre Smile ( hiç şansım yok ya tedbirli ol diye tehdit edeyim seni Smile )
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 25, 2016 8:48 pm

Çok saaol ablam.
Hergün yendğnde vucuta etki etmiyormuş aralıklı yemek lazmmış öyle okumuştum. Gelelim menüme
20 saatlik açlıktan sonra
1 buçk lahmacun
Bir dolma
Bir küçük tatlı kurabiye
19 da yoğurt kürümü yedim. Dün spor yapamamştm bu akşmda canm istemiyor belki mekik falan çekerm bakalım:)

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Olivenoil Perş. Ağus. 25, 2016 10:06 pm

Halenır canım Maşallah giderek arada 24 saat de yapabileceksin demek ki canım Smile
Yediklerin Maşallah gayet güzel ve tek öğün oldu demek ki.. Yarın gelsin bakalım eksiler inşallah Smile

Beni sorarsanız canlarım, bugün Tartı öncesi beslenilmeyecek şekilde beslendim, yarın eksiyi geçdim artı çıkma ihtimalim bile sözkonusu.. Ödem işin içine girdiğinden yarın tam ne olacak kestiremiyorum-100 bile benim için büyük sürpriz olur ondan eminim ama Smile 

Bugün 12 gibi yedim ilk öğünümü
Menemen
5,6 zeyrin
Kk peynir
2 çatal şeftali reçeli
( ekmek yok ) 

Tek öğünde kalma niyetindeydim ki aylardır elma yemem ne hikmetse iştahsız kalasıca nefsim elma istedi durduk yere saat 16 gibi
Bir elmayı hatur hutur kemirdim , sonra olan oldu tabi bana açlık krizi geldi ki her tatlı meyve yiyişimde olur bana aslında yanında yoğurt yeseydim olmazdı sanırım ..
16:30' da oturusun gözü dönmüş şekilde 
Haşlama et ısınırken 
Bir lavaşa pastırma sarar yersin, sonra eti az kalan sulu haşlamadan çorba gibi lavaş ekmek yanınada acı minik bir soğan derken 2,5 lavaş bitti.. O an ne diyet umrumdaydı ne tartı ta ki doyana kadar tabii Smile ama geçmiş ola Aslım hanıma Smile

Pastırma tuzlu zaten bide et suyuda tuzlu gibiydi ehh lavaşlarda karbonhidrat olarak günlük almam gerekeni aşıyor.. İşde böyle , sporda zaten bu hafta yangel yat cinsinden oldu, yangelip yatmadım tabi çalışdım kızzlar amma sporsuzluğumun adı öle yani Smile

Yarın ola hayrola diyek nedek Smile)
Olivenoil
Olivenoil

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 25, 2016 10:42 pm

Ay ablamm olan olmuş napacan bazen benmde gözüm dönüyor resmen tutnca tutuyo demek. Ama metvenin seni acıktrdğnı biliyorsun keşke yoğurtla yeseymişsin. Canın sağolsun ablam. 
Ben bukadar açlığı planlamadım aslnda. Mevlite 12 de çıkmam gerekiyrdu işlerm yetşmedi alel acele çıktm ordada mevlitti bide ilahi söylettiler falan yemek faslı 3 te oldu yani. Şunu anladmki 24 saati yapabilirim ama ben karşıyım oma ya..  her zaman 24 saat yapılamaz e e sonra normal saatlere dönünce kiloda verilmez. Bem iki çğün ama if e devam edecem gece yememek sağlık içinde en iyisi bemim fikrrm yani:)

Hamzahalenur

Mesaj tarafından Hamzahalenur Perş. Ağus. 25, 2016 10:44 pm

Ayy hep yanlş yazmışım affedn artık:))

Hamzahalenur

9 sayfadaki 11 sayfası Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki